Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Idavang“ baigė AKM židinio likvidavimo darbus – pasiruošę atnaujinti kiaulių auginimą

Praėjusių metų rugpjūtį Akmenės rajone esančiame „Skabeikių“ kiaulininkystės komplekse afrikinio kiaulių maro (AKM) židinio likvidavimo darbai baigti. Šiuo metu laukiama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) leidimo dėl kontrolinės bandos įvežimo, rašoma pranešime. 

Po židinio paskelbimo, VMVT sprendimu „Skabeikių“ komplekse buvo sunaikinta 19,5 tūkst. kiaulių. Siekiant užkirsti kelią užkrato plitimui, taip pat buvo sunaikinti visi pašarai, pašarinės žaliavos bei mažaverčiai daiktai.

Likvidavus AKM židinį, nedelsiant buvo atlikti ir komplekso plovimo bei dezinfekavimo darbai, kurie buvo vykdomi etapais.

„Pirmiausia, visa komplekso teritorija: laukas, pastatai, vidinės ir išorinės patalpos bei tvartų vidus – buvo išpurkšta specialiomis, VMVT patvirtintomis ir specialiai AKM židiniams likviduoti skirtomis dezinfekcinėmis medžiagomis. Tai atlikus, po 24 valandų buvo pradėti tvartų plovimo ir įrangos išmontavimo darbai. Paskutiniame etape patalpos buvo išplautos ir dezinfekuotos. Šis procesas pakartotas kelis kartus“, – sakė Saulius Leonavičius, „Idavang“ generalinis direktorius.

Pirminė dezinfekcija įvyko jau rugpjūčio viduryje, antrinė – lapkričio pirmoje pusėje, o galutinė dezinfekcija vykdyta lapkričio pabaigoje. Visi dezinfekcijos etapai buvo baigti lapkričio 30 d.

Po pilnos dezinfekcijos, VMVT inspektoriai fermoje paėmė mėginius, skirtus jos efektyvumui įvertinti, patikrino visą reikalingą dokumentaciją ir peržiūrėjo atliktų darbų ataskaitą.

Visi AKM židinio likvidavimo darbai buvo atliekami ne tik griežtai laikantis visų numatytų reikalavimų, bet ir glaudžiai bendradarbiaujant su VMVT specialistais.

Pasiruošę atnaujinti darbus

Šiuo metu „Idavang“ laukia VMVT leidimo kiaulininkystės komplekse įvežti kontrolinę kiaulių bandą.

„Gavę leidimą, pirmiausiai įvešime 300 kiaulių bandą, kurią išskirstysime po 15 kiaulių į kiekvieną komplekso tvartą. Praėjus 45 dienoms bus atliekamas kraujo mėginių tyrimas. Neradus antikūnų prieš AKM virusą, planuojame atkurti ūkį iki pradinio lygio – 1200 paršavedžių uždarame cikle“, – sakė S. Leonavičius.

Visą AKM židinio likvidavimo ir komplekso dezinfekcijos laikotarpį, įmonės darbuotojai nebuvo atleidžiami.

„Ypač dėkingi esame visiems mūsų fermos darbuotojams, kurie visą šį laiką puikiai susitvarkė su techniniais darbais ir sėkmingai padėjo įvykdyti visus fermos paruošimo darbus. Kai tik atstatysime kiaulių auginimo procesą, darbuotojai grįš prie savo įprastinių funkcijų atlikimo“, – pasakojo S. Leonavičius.

Siekiant sumažinti AKM riziką, „Idavang“ planuoja investuoti į papildomas biosaugos priemones, kurios dar labiau sumažintų kiaulių užkrėtimo tikimybė.

Rekomenduojami video