Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į vagas krinta pirmosios bulvės: ūkininkai pradėjo bulviasodį

Kėdainių rajono ūkininkai ir vėl vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjo bulviasodį. Tiesa, patys ūkininkai pripažįsta, kad šiemet bulvės į žemę atgulė kiek vėliau nei pernai. Pirmosios bulvės į vagas šiemet krito antrąją kovo savaitę, kai tuo metu pernai ūkininkai jas sodino dar žiemą. Žemdirbiai sutartinai sako, kad ankstyvųjų bulvių auginimas reikalauja labai daug darbo, dėmesio ir investicijų.  

Dirva jau tinkama

„Šiemet ir orai geresni, ir žemė lengvesnė. Bulves jau sodiname. Drėgmės žemėje užtenka, tiesą sakant, tikėjomės, kad bus drėgniau. Tokiu oru galima ne tik bulves sodinti, bet ir kitus darbus dirbti. Bulvių ankstyvumą mes išgauname ne didžiuliu kiekiu trąšų, o dideliu ir sunkiu darbu. Juk bulves daiginame labai kruopščiai ir atsakingai – dėžutėse, kurias šildo lempos“, – pažymėjo Kėdainių rajone ūkininkaujantis Rimantas Žebarauskas, kuris tikisi, kad šiemet, kaip ir kasmet,  pavyks klientus pradžiuginti ankstyvosiomis lietuviškomis bulvėmis.

Eksperimentas nepasiteisino

Pernai Žebarauskų ūkyje pirmosios bulvės pasodintos dar žiemai nesibaigus, vasario 27 dieną. Tačiau ūkininkas sako, kad eksperimentas nepasiteisino, mat užklupo šalnos, didelė dalis bulvių nušalo. Todėl šiemet ūkininkai šias daržoves sodina šiek tiek vėliau.

R. Žebarauskas visuomet lenkia kitus krašto ūkininkus ir ankstyvąsias bulves sodina labai anksti, kai tik leidžia gamtos sąlygos. Visos pasodintos bulvės uždengtos agroplėvele. Dabar visas dėmesys bus skiriamas sodininkų priežiūrai.

Tikisi gero derliaus

Turbūt niekam ne paslaptis, kad Kėdainių rajonas pasižymi tuo, jog čia užauginamas bene didžiausias bulvių derlius visoje Lietuvoje. Taip pat mūsų krašto ūkininkai patys pirmieji sugeba užauginti šviežias bulves ir jomis gali gardžiuotis ne tik kėdainiškiai, bet ir visos Lietuvos gyventojai. Tikimasi, kad taip bus ir šiemet.

„Tikimės, kad ne tik ūkininko veržlumas bei sukaupta ilgametė patirtis padės pasiekti puikių rezultatų, bet ir oro sąlygos bus palankios ir dar gegužės mėnesį ragausime lietuviškas naujojo derliaus bulvytes“, – skelbia ūkininkus vienijantis žemės ūkio kooperatyvas „Bulvių namai“.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video