Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į TA primygtinai siūlo registruotis internetu

Įprastomis sąlygomis Lietuvoje kiekvieną dieną atliekama iki 6 000 transporto priemonių patikrų. Akivaizdu, kad dėl viruso COVID-19 šalyje paskelbtas karantinas gali sujaukti dalies automobilininkų planus apsilankyti TA stotyse. Reikėtų nepamiršti, kad negaliojant techninei apžiūrai automobilio naudoti negalima. Tačiau išeitis yra.

„Nors karantino metu techninės apžiūros stotys dirba laikantis visų atsargumo priemonių, bendros rekomendacijos – vengti nebūtinų kontaktų – galioja ir mūsų sistemai. Ypač jei automobilių savininkai priklauso medikų apibrėžtoms rizikos grupėms ar tiesiog šiuo metu prastai jaučiasi“, – teigia Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ direktoriaus pavaduotojas Audrius Glėbus.

Jis primygtinai ragina tokiais atvejais atidėti vizitą į TA centrą, net jei techninės apžiūros galiojimas baigiasi.

„Kai tik sumaištis aprims ir rizika užsikrėsti virusu sumažės, bus galima pasinaudoti elektronine paslauga ir su skaitmeniniu leidimu nuvykti į techninę apžiūrą. Taip išvengtumėte ne tik nereikalingos įtampos, bet ir galimų baudų už automobilio eksploatavimą neturint galiojančios TA“, – sako jis.

Skaitmeniniai leidimai užsakomi prisijungus prie „Transeksta“ interneto el. paslaugų svetainės, nurodžius transporto priemonės valstybinį numerį, registracijos liudijimo numerį, leidimo galiojimo datą, techninės apžiūros įmonę ir stotį, į kurią turi būti pristatyta transporto priemonė.

Tuomet tereikia atsispausdinti suformuotą leidimą. Leidimas galioja vienai transporto priemonei ir tik Lietuvos Respublikoje. Vienos dienos leidimas išduodamas tik Lietuvos Respublikoje registruotai transporto priemonei. Užsisakydamas leidimą transporto priemonės savininkas arba valdytojas įsipareigojimą saugiai nuvykti į techninės apžiūros įmonę privalo patvirtinti parašu, nurodydamas vardą, pavardę. Naudojantis šia galimybe privalu užtikrinti, kad transporto priemonė nesukeltų pavojaus eismo saugumui, žmonių sveikatai, aplinkai.

Rekomenduojami video