Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Grūdai jau byra į aruodus

Nors ir trukdomi lietaus, javapjūtės darbai Ukmergės rajone prasidėjo.

AB „Jonavos grūdai“ Ukmergės grūdų sandėlio vedėjas Valdas Marcinkus pasakojo, kad pirmosios šiųmečio derliaus tonos į aruodus subyrėjo liepos 18-ają, pirmadienį. Pirmasis kuliamas derlius – žieminiai miežiai. Juos sandėlis superka tik nuo praėjusių metų.

Per pirmas tris dienas buvo atvežta per 140 tonų žieminių miežių. Tikimasi, kad, jei pastarosiomis dienomis bus sausi orai, savaitgalį prasidės ir žieminių rapsų derliaus nuėmimas.

Dėl nuolatinių lietų laukuose žemė užmirkusi, tad nemažai ūkininkų į laukus įvažiuoti dar negali, laukia kol dirva pradžius.

AB „Jonavos grūdai“ Ukmergės grūdų sandėlio vedėjas sako, kad apie būsimą derlių ūkininkai kalba atsargiai. Sunku pasakyti, ar žadamos giedros dienos bus ilgalaikės, ar orai leis sklandžiai vykti javapjūtei.

Grūdų kaina šiemet gerokai didesnė nei pernai. Pernai tona kainavo per 160 Eur, o šiemet – per 260 Eur. Tačiau ūkininkai sako, kad realios naudos nepajus, nes kelis kartus pabrango ir investicijos: trąšos, pesticidai, herbicidai, degalai.

Kadangi grūdai šiemet labai drėgni, o energija pabrangusi, daugiau kainuos džiovinimo paslauga.

AB „Jonavos grūdai“ Ukmergės grūdų sandėlis kaip ir kasmet per sezoną planuoja priimti 15–20 tūkst. tonų grūdų. Didžiausią jų dalį sudarys kviečiai, toliau rikiuosis rapsai, kvietrugiai, miežiai.

Rugių, iš kurių kepama tradicinė ruginė duona, sandėlis beveik nesuperka.

Rekomenduojami video