Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gėlių augintoja: gal atrasime savo klientą, jei ne, patiems bus be proto gražu

Prieš keletą dienų Laibgaliuose esančiame Domicelės ūkyje pražydo pirmieji tulpių žiedai. Pirmus metus gėlės pardavimui auginanti Vismantė Griškevičienė sako kol kas eksperimentuojanti. „Gal atrasime savo klientą, o jeigu ne, tai patiems bus be proto gražu“, – juokiasi ūkio šeimininkė.

Malonus darbas

Anksčiau kartu su vyru auginusi tik  bulves, česnakus ir kitas daržoves, praėjusiais metais Vismantė nusprendė ūkį pagražinti gėlėmis. Pasodino apie 500 vienetų tulpių – jų nepardavinėjo, išdalino pažįstamiems. Rudenį sugalvojo išbandyti „žydintį“ verslą. Sklype šalia namų pasodino apie 3 tūkst. kelių rūšių tulpių, daugiausiai bijūninių, dideliais pilnaviduriais žiedais. „Darbo užtenka – rudenį sodinimas reikalauja pastangų, vienai būtų sunkoka, su vyru viską darome ir pasikviečiame vieną kitą giminaitį. Kai nužydės, reikės ravėti. Tačiau man tas gėlių auginimo procesas labai malonus. Tai nėra vien verslas, pinigų uždirbimas. Kai žinai, koks bus rezultatas, nesunku tai daryti“, – sako V. Griškevičienė.

Vištos ir oras

Atvirame lauke augančioms gėlėms žmonių rūpesčio neužtenka, jų grožis labai priklauso ir nuo oro sąlygų ir... vištų. Pernai buvo šaltas pavasaris, tulpės žydėjo tik gegužės viduryje, o šiemet pataikė pražysti pagal kalendorių – likus savaitei iki Motinos dienos. Kai kurių tulpių lapelius bandė lesioti vištos. Tiesa, neilgai, gal suveikė karmos ar kažkoks kitas dėsnis, tačiau tas vištas nugvelbė lapė...

Vismantė sako planuojanti gėles pardavinėti savitarnos krautuvėlėje, kuri netrukus pradės veikti, taip pat pristatyti užsakovams į vietą, o atvažiavusieji į ūkį galės pasiskinti jų tiesiais iš lysvės. „Pirmi metai, dar tik susipažinsime su klientų norais“, – prisipažįsta pašnekovė, jau sulaukusi pirmųjų  klientų, panorusių gėlėmis pavasariškai pasipuošti namus, skambučių. Moteris sako skinanti dar ne visai išsiskleidusius žiedus, kambario temperatūroje jie po kelių valandų tampa nuostabiai gražūs. Gėlyne vyrauja geltona spalva, vėliau pražys ir kitų spalvų tulpės, žydėjimo sezonas truks apie 3 savaites.

 Prekę lietuvišką

Paklausta, kodėl pasirinko bijūnines tulpes, Vismantė paaiškina, kad įprastų rūšių tulpių galima rasti visur, kodėl žmonės turėtų jų važiuoti į Laibgalius? „Turiu turėti kažką kitokio, kad klientai norėtų pirkti iš manęs. Žinoma, gal lengviau gėlę parduotuvėje nusipirkti, bet kai kurie žmonės labiau linkę į lietuvišką prekę, savo krašto palaikymą. Tikiuosi sėkmės. Apskritai, kai žiedas užaugintas ir nuskintas Lietuvoje, daug ilgiau stovi, gėlė nėra tokia gležna, kaip atvežtinė. Galbūt kitas metais bus kitokių rūšių, o šias auginu dėl žiedo grožio. Bijūninės tulpės nėra lepios, bet jų kotas yra šiek tiek trumpesnis, nei įprastų tulpių, gal puokštėms per trumpas būtų“, – pasakoja gėlių augintoja.

Augins jurginus

Kad po trumpo sezono laukas neliktų tuščias, laibgalietė liepos mėnesį planuoja sėti astrus, o rugpjūčio mėnesį čia pat auginti ir jurginus, iš Olandijos jau parsisiuntė 400 kerų. „Jurginus auginsiu pirmus metus, nežinau, kas iš jų bus, tikiuosi, kad nenuvils ir bus gražūs žiedai. Jie nepaprasti, vadinami pomponiniai, lėkštės didumo žiedais“, – pasakoja V. Griškevičienė. Gėlių ūkio šeimininkė sako, kad fotosesijoms turbūt labiau trauks jurginų žiedai, nei tulpių. Beje, jurginai pastaruoju metu  irgi yra „progininė“ gėlė, populiari vestuvių stalų puošimui, per krikštynas.

„Viskas priklausys nuo gamtos, sunku prognozuoti“, – apie gėlių ūkio perspektyvas kalba V. Griškevičienė.

Rekomenduojami video