Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ganiava ar gyvulių laikymas tik tvarte?

Kiekvienas ūkis pagal savo poreikius ir galimybes pasirenka: gyvulius laikyti tik tvarte ar šiltuoju metų sezonu leisti jiems ganytis. Tačiau kuris iš šių sprendimų labiau apsimoka finansiškai?

1995-2019 Marilando valstijoje (JAV) buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 60 ūkių. 40 iš jų karves visus metus laikė tvarte, 20 – leido gyvuliams ganytis. Baigus tyrimą paaiškėjo, kad ganiavą pasirinkę ūkininkai gavo 156 eurais daugiau per karvę.

Ganiavoje laikytose bandose buvo gauta apie 1 8000 kg mažiau pieno (per karvę), nei iš tvarte laikomų gyvulių. Pajamos iš šių gyvulių taip pat buvo mažesnės. Tačiau laikant karves ganiavoje, ūkininkai sutaupė dėl pašarų, mažesnio darbuotojų, įrangos ir gydymo poreikio… Viską sudėjus, gauti litrą pieno iš ganiavoje laikomos karvės buvo pigiau nei iš laikomos tvarte.

„Svarbu suprasti ko jūs norite. Esu įsitikinęs, kad visi norite gauti kuo didesnį pelną iš karvės, tad į tai ir kreipkite dėmesį. Sunku varžytis su dideliais ūkiais, kuriuose gaunamo pieno kiekiai yra milžiniški. Bet jums to ir nereikia. Jūs turite rasti savo valdymo būdą. Žinoma, jeigu jūsų ūkis patiria didelius nuostolius, neverta tikėtis, kad ganiava taps greita išeitimi“,- užsienio žiniasklaidai teigė Vakarų Merilando tyrimų ir švietimo centro ūkio valdymo agentas Dale Johnson.

Parengta pagal: www.progressivedairy.com

Rekomenduojami video