Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Galvijų augintojams planuojama išmokėti 11 mln. eurų paramą

Šalies galvijų augintojams bus išmokėta 11 mln. eurų ar daugiau tikslinės paramos, sako Žemės ūkio ministerijos atstovas. Ji būtų skirta paremti galvijų augintojus, nukentėjusius nuo koronaviruso krizės.

„Ji dar gali būti patikslinta ir gali būti padidinta, nes su sektoriaus atstovais diskusijose kilo pasiūlymų dėl platesnio tinkamumo sąrašo“, – Seimo Kaimo reikalų komitete trečiadienį teigė Žemės ūkio ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos grupei vadovaujantis Karolis Anužis. Pasak jo, į maždaug 100 eurų už vieną galviją kompensacijas galės pretenduoti jų augintojai, savo valdoje galvijus išlaikę bent du mėnesius. Vienas pareiškėjas negalės pretenduoti į didesnę negu 100 tūkst. eurų paramą.

K. Anužio teigimu, parama bus išmokama trimis etapais: pirmiausia už galvijus, paskerstus nuo balandžio iki birželio, vėliau – už liepą-rugsėjį, o paskui – už spalį-gruodį. Lėšų galės tikėtis augintojai, jeigu vidutinės jų balandžio-gruodžio pajamos už parduotus galvijus skerdimui bus 5 proc. mažesnės nei sausį-vasarį.

Perdirbėjų nuostoliai bus vertinami atsižvelgiant į įmonių veiklą birželio-gruodžio mėnesiais. Jie į valstybės finansinę paramą galės pretenduoti, jeigu nuo karantino pradžios jų pajamos, palyginti su 2017-2019 metų to paties laikotarpio vidurkiu, sumažėjo 10 proc. arba 10 proc. padidėjo sandėliuojamos gatavos produkcijos kiekis.

Anksčiau ministerija teigė, kad jautienos sektoriui bus skirta apie 20 mln. eurų paramos.

Rekomenduojami video