Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Finansinės paslaugos su garantija ir toliau bus teikiamos sunkumų patiriantiems ūkininkams

Ūkininkai ir įmonės, kurios patyrė sunkumų dėl COVID-19 pandemijos, iki šių metų pabaigos galės kreiptis į bankus bei kredito unijas dėl paskolų ir lizingo paslaugų. Finansų įstaigoms garantijas dėl šių paslaugų suteiks UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“. Iki šiol jau suteikta garantijų už 8,4 mln. eurų.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) praneša, kad Europos Komisija šalims narėms sudarė galimybę valstybės pagalbos schemas, kurios galiojo iki birželio mėnesio, pratęsti iki šių metų gruodžio 31 d. Taigi ir toliau bus tiesiama pagalbos ranka sunkumų dėl pandemijos patiriantiems ūkininkams ir įmonėms, veikiančioms žemės ūkio, maisto ir miškų ūkio, kaimo plėtros, akvakultūros ir žuvininkystės srityse.

Susiduriantiems su likvidumo problemomis apyvartinis kapitalas reikalingas ūkio veiklai tęsti, žemės ūkio produktams supirkti ir iš anksto atsiskaityti su žemdirbiais, taip pat užtikrinant dirbančiųjų pajamas.

ŽŪM siūlymui teikti individualias garantijas finansų įstaigoms iki metų pabaigos ir taip sudaryti  ūkininkams bei įmonėms palankesnes sąlygas pasiskolinti jau pritarė ir Vyriausybė.

Planuojama, kad per š. m. II pusmetį už 20 mln. eurų finansų įstaigų suteiktų paskolų ir lizingo paslaugų bus suteikta 15 mln. eurų garantijų.

Rekomenduojami video