Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Estijos paukščių parodoje aukščiausias įvertinimas atiteko lietuvaičio bantaminiam kochinchinui

2022 m. gegužės 6-8 d. Luigėje greta Talino (Estija) vyko tradicinė kaimo parodų mugė „Gulbė“. Tai didžiausia Baltijos gyvūnų, paukščių paroda bei sodininkystės ir amatų mugė. Šiais metais mugė jubiliejinė – 25-oji, todėl joje apsilankė ir Estijos kaimo reikalų ministras Urmas Kruuse, kuris savo sveikinimo kalboje akcentavo apsirūpinimo maistu svarbą.

„Mūsų apsirūpinimas kai kuriais svarbiausiais maisto produktais viršija nacionalinį poreikį. Štai pavyzdžiui, pieno gamybos apsirūpinimas siekia apie 160 proc., javų – 230 proc., o keliose kitose pagrindinėse maisto produktų grupėse mūsų gamybos apimtys didžiąja dalimi padengia vidaus vartojimą. Mūsų tikslas – aprūpinti savo šalies gyventojus estišku maistu, todėl tokios mugės, kuriose galime tiesiogiai nusipirkti vietinio ūkininkų pagaminto maisto yra itin reikalingos ir svarbios, nes čia mezgasi santykiai tarp gamintojo ir pirkėjo“, – sakė ministras.

Aukščiausią įvertinimą Estijos paukščių parodoje gavo lietuvio išaugintas veislinis paukštis, surinkęs net 96 balus iš parodoje dalyvavusių 500 paukščių. Tai – parodos nugalėtoju tituluotas ir taure bei specialiu teisėjų prizu apdovanotas juodas bantaminis kochinchinas (nuotraukoje aukščiau), kurio šeimininkas paukščių veisėjas Adas Gribauskas priklausantis Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijai (LDVPAD).

„Labai džiugu, kad ir kiti mano auginti paukščiai buvo įvertinti aukštais balais. Štai Auksinių feniksų bantamų gaidelis įvertintas 95 balais. Tai puiki paskata ir toliau tobulėti bei siekti dar geresnių rezultatų“, – sakė laimingas paukščių savininkas Adas Gribauskas.

Apdovanojimus pelnė ir kiti LDVPAD narių paukščiai: sodybos „Gyvas kalnas“ Dalia ir Dimitrijus Jakovlevai apdovanoti už Java veislės geltoną gaidelį, kuris įvertintas 95 balais; Rolando Paužos paduanai įvertinti taip pat 95 balais ir šeimininkas apdovanotas specialiu teisėjų prizu; puikių rezultatų pasiekė Valdo Žindžiaus kovinių paukščių kolekcija ir Aušros ir Irmanto Švedarauskų karališkos veislės Bramai bei Jaroslav Požarickij auginami Pavlovų veislės vištos.

„Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos 9 nariai pateikė savo auginamus paukščius parodos įvertinimui – viso pateikti 55 paukščiai, 14 veislių. Ištisa eilė narvelių parodoje buvo pastatyta vien tik mūsų draugijos paukščių, o kitoje pusėje pardavimui atvežta papildomai vištų, viščiukų, balandžių. Rolandas Pauža prekiavo inkubaciniais kiaušiniais, o Robertas Naujalis estų parodą papuošė juodosiomis gulbėmis. Smagu, kad į parodą atvyko mūsų idėjoms pritariantis žinomas Lietuvos ūkininkas Audrius Banionis“, – pasakoja LDVPAD vadovas Linas Petraška.

Draugijos nariai ir vadovas Linas Petraška padovanojo estams plakatą su Baltijos šalių paukštininkystės deklaracija, o Estijos paukščių augintojų asociacijos vadovei Liina Elken įteikė paveiksliuką su baltu balandžiu, kuris laikomas taikos simboliu. Pašto balandžiai buvo ypatingai svarbūs nešiojant slaptas žinutes pasauliniuose karuose. Šis balandis taip pat buvo ypatingas, nes voke atnešė svarbią žinią – oficialų pakvietimą estų paukščių augintojams atvykti į paukščių festivalį Lietuvoje, kuris organizuojamas birželio 4 d. Kaišiadoryse. Estams įteiktas ir tradicinis lietuvių kepinys – šakotis, nes būtent šakočių kepimo čempionatas organizuojamas taip pat paukščių festivalio metu. „Paraginome kaimynus dalyvauti ir kiaušinių mėtymo čempionate. Galbūt kitas rekordas pagaunant kiaušinį jo nesudaužius atiteks Estijos paukštininkams? Dabartinis lietuvių pasiektas rekordas  – 36,15 m.,“ – sako L. Petraška.

Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija drauge su Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacija įsteigė draugystės taurę, kurią padovanojo Janek Prits, kuris asmeniškai atvyko į Lietuvą pakviesti draugijos narių į Estijos parodą. Už koordinavimą pristatant paukščius į parodą padėkojome Peeter Vahtramaeamae .

Estijoje organizuojama paroda pritraukia daug susidomėjusiųjų. Tūkstančiai žmonių, šeimų su vaikais traukė apžiūrėti eksponatų ir pramogauti. Nors intensyviai dirbo dvi kasos ir bilietai mokami (suaugusiam 10 eurų, vaikui – 7 eurai), tačiau lankytojų netrūko.

LDVPAD nariai dėkingi Estijos paukščių augintojų asociacijai už galimybę sudalyvauti parodoje.

Rekomenduojami video