Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
EP siūlo paramą žemės ūkiui susieti su oro taršos mažinimu

Žemės ūkyje šiuo metu išmetama per daug amoniako, azoto suboksido ir metano, todėl ES bendrosios žemės ūkio politikos finansavimas turėtų būti susietas su taršos mažinimu, įsitikinęs Europos Parlamentas (EP).

Trečiadienį priimtoje rezoliucijoje dėl oro taršos europarlamentarai dar siūlo nedelsiant imtis ES lygmens priemonių kietųjų dalelių koncentracijai ore mažinti ir nustatyti griežtesnes jų ribines vertes, remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, rašoma EP pranešime.

Europos Komisija raginama įpareigoti automobilių techninės apžiūros metu visose ES šalyse tikrinti į aplinką išmetamo azoto oksido kiekį. Savo ruožtu europarlamentarai siūlo skatinti elektra varomas transporto priemones ir taikyti joms mokesčių lengvatas, taip pat renkant kelių mokesčius atsižvelgti į automobilių taršą. EP teigiamai vertina automobilių eismo ribojimą miesto centruose bei skatinimą naudotis dviračiais bei viešuoju transportu. Parlamentas taip pat skatina mažinti taršą miestuose per žaliuosius viešuosius pirkimus, o valdžios institucijoms rinktis netaršias transporto priemones ar dalijimosi platformas.

EP nariai palankiai vertina bent dešimties ES valstybių įsipareigojimus laipsniškai atsisakyti anglimis kūrenamų elektrinių. Jie ragina valstybes diegti centralizuotas namų šildymo sistemas, nes tai labai mažina oro taršą, taip pat laipsniškai panaikinti subsidijas iškastiniam kurui. Europos Komisijai siūloma nustatyti patalpų oro taršos vertinimo standartus. Europarlamentarai įsitikinę, kad patalpų oro kokybė turėtų būti vertinama visuose naujuose ir renovuotuose pastatuose.

Europos aplinkos agentūra (EEA) nurodo, kad kasmet daugiau kaip 400 tūkst. pirmalaikių mirčių ES susijusios su oro tarša, o 90 proc. miestuose gyvenančių europiečių dėl taršos gyvena sveikatai žalingomis sąlygomis. Dėl prastos oro kokybės ir jo poveikio žmonių sveikatai ES kasmet netenka 3-9 proc. bendrojo vidaus produkto. Pernai 6 ES valstybės buvo perduotos Europos Teisingumo Teismui dėl ES oro kokybės standartų nesilaikymo, o 20-yje valstybių šiuo metu nagrinėjami 29 pažeidimų atvejai.

Už šią EP rezoliuciją balsavo 446 EP nariai, prieš buvo 146, o susilaikė 79.

Rekomenduojami video