Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
EK patvirtino 59 mln. eurų paramą Lietuvos žemės ūkiui

 Europos Komisija patvirtino 59 mln. EUR Lietuvos paramos žemės ūkio, maisto, miškininkystės, kaimo plėtros ir žuvininkystės sektorių įmonėms, nukentėjusiems nuo koronaviruso protrūkio, schemą.

Schema buvo patvirtinta pagal 2020 m. kovo 19 d. Europos Komisijos priimtą laikinąją valstybės pagalbos sistemą su pakeitimais, padarytais 2020 m. balandžio 3 d. ir gegužės 8 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pagal schemą viešoji parama bus teikiama taip:

1) 9 mln. EUR tiesioginių dotacijų forma,

2) 50 mln. EUR paskolų garantijų forma.

Schemos tikslas – patenkinti įmonių, veikiančių žemės ūkio, maisto, miškininkystės, kaimo plėtros ir žuvininkystės sektoriuose, likvidumo poreikius ir padėti joms tęsti savo veiklą protrūkio metu ir jam pasibaigus. Tikimasi, kad schema bus naudinga maždaug 1 300 šiuose sektoriuose veikiančių įvairaus dydžio bendrovių. Europos Komisija nustatė, kad Lietuvos schema atitinka Laikinojoje sistemoje nustatytas sąlygas.

Visų pirma, subsidijos palūkanoms ir garantinėms priemokoms kompensuoti neviršija 100 000 EUR vienai pirminės žemės ūkio produktų gamybos įmonei, 120 000 EUR – vienai žvejybos arba akvakultūros įmonei ir 800 000 EUR vienai įmonei, kuri verčiasi veikla kituose sektoriuose.

Be to, garantijos yra susijusios su investicinėmis ir apyvartinio kapitalo paskolomis.

Europos Komisija padarė išvadą, kad Lietuvos priemonė yra būtina, tinkama ir proporcinga valstybės narės ekonomikos dideliems sutrikimams atitaisyti pagal SESV 107 straipsnio 3 dalies b punktą ir laikinojoje sistemoje nustatytas sąlygas. Tuo remdamasi Europos Komisija patvirtino priemones pagal ES valstybės pagalbos taisykles.

Daugiau informacijos apie laikinąją sistemą ir kitus veiksmus, kurių Europos Komisija ėmėsi spręsdama koronaviruso pandemijos ekonominio poveikio problemas, galima rasti čia. Neįslaptinta sprendimo versija (bylos numeris SA.57529) bus paskelbta Valstybės pagalbos registre Konkurencijos GD svetainėje, kai tik bus išspręsti visi konfidencialumo klausimai.

Rekomenduojami video