Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dr. E. Makelis pasitraukė iš Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pareigų

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos kūrėjas ir ilgametis jos vadovas dr. Edvardas Makelis pasitraukė iš direktoriaus pareigų. Tarnybai laikinai vadovauti paskirtas direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos steigėjų – Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos ir Žemės ūkio ministerijos – atstovai patenkino dr. E. Makelio prašymą atleisti iš pareigų. Nuo birželio 30 d. laikinai vykdyti direktoriaus funkcijas įstaigai paskirtas direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis.

Dr. E. Makelis Konsultavimo tarnybai vadovavo pirmuosius penkerius metus nuo jos įsteigimo 1993 m. Antrąkart į šias pareigas dalininkų paskirtas 2010 metais. Dalininkams darant įtaką ir strategiškai vadovaujant dr. E. Makeliui, įstaiga beveik 30 metų harmoningai derina abipusius interesus, t. y. dirba ir kaip žemės ūkio politikos įgyvendinimo instrumentas, ir kaip individualius žemdirbių poreikius tenkinanti institucija, kurianti ir plėtojanti visą šalį apimančią žemės ūkio konsultavimo sistemą.

Europinio lygio žemdirbių konsultavimo sistema Lietuvoje, vadovaujant E. Makeliui buvo sukurta Airijos, Danijos, Anglijos šalių pavyzdžiu. Įstaiga iš karto gavo modernios organizacijos vardą, nes pirmieji konsultantai stažavosi Europoje ir Amerikoje, viena pirmųjų pradėjo naudoti kompiuterines programas, mokyti darbuotojus bei ūkininkus kompiuterinio raštingumo. Konsultavimo tarnybos struktūra susiformavo per porą metų ir išliko stabili iki šių dienų.  

E. Makelis yra neformaliojo žemdirbių švietimo sistemos kūrėjas ir organizatorius, skatinęs jų plėtrą Lietuvoje ir ES šalyse. Direktoriaus dėka įstaiga, tenkindama klientų poreikius, mokydamasi iš užsienio partnerių ir atsižvelgdama į ES keliamus inovacijų plėtros tikslus, drąsiai žengia inovacijų keliu. Visų sričių ūkių valdymo, žemdirbių informavimo, konsultavimo, mokymo procesai elektroninėje erdvėje – Konsultavimo tarnybos šiandiena.

E. Makelis prisidėjo prie Integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinės sistemos (IKMIS) sukūrimo ir vystymo, kurios dėka Lietuva Europos audito rūmų atstovų ataskaitoje dėl tausaus augalų apsaugos produktų naudojimo minima tarp gerosios praktikos pavyzdžių.

Direktorius  dalyvavo žemės ūkio verslo analizės sistemos sukūrimo procese, sudarydamas sąlygas priimti sprendimus, susijusius su žemės ūkio verslu, taikant analitinius ir įrodymais grįstus metodus, remiantis aktualių ir patikimų duomenų analizės rezultatais. Jo dėka Konsultavimo tarnyba kaip inovatyvi konsultavimo, žemdirbių mokymo, skaitmeninių įrankių kūrėja žinoma ir Lietuvoje, ir tarp užsienio partnerių.

„Rinkos aikštės“ inf.

Rekomenduojami video