Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl polaidžio – eismo apribojimai

Dėl prasidėjusio pavasario polaidžio kai kuriuose šalies keliuose ribojamas sunkiasvorių transporto priemonių eismas. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės, jie taikomi kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir krašto kelių ruožuose. Bendras ruožų, kuriuose dėl polaidžio yra ribojamas eismas, ilgis Lietuvoje praėjusį penktadienį buvo daugiau nei 44 kilometrai.

Po gilios ir snieguotos žiemos šiemet prognozuojamas didesnis nei įprasta pavasario polaidis, tad apribojimų atsiras ir daugiau, o vairuotojai raginami planuoti maršrutus iš anksto. Apie tai, kuriuose keliuose ir kokios masės transporto eismas draudžiamas, galima sužinoti interneto svetainėje eismoinfo.lt.

Ribojimų tikslas – apsaugoti kelius, kad dėl oro sąlygų laikinai susilpnėjusi danga (pvz., žvyrkelių) nebūtų pažeista dar labiau ir šiais keliais būtų galima toliau naudotis praėjus pavasario polaidžio laikotarpiui. Sunkiasvorių transporto priemonių eismas dažniausiai ribojamas rajoniniuose keliuose, nes jų kelio danga yra pati silpniausia.

Didžiausią žalą keliams daro sunkioji žemės ūkio technika, medieną gabenantys sunkvežimiai, kitos sunkiasvorės transporto priemonės. Kelio dangos būklei ypač kenkia transporto priemonės, kurių bendroji masė ir ašies apkrova viršija leistinas normas.

Kiekvienais metais, atsižvelgiant į žiemos metu buvusias oro sąlygas (kritulių kiekį, oro temperatūrą, įšalo gylį ir kitas)polaidžio metu ribojamų kelių ilgis skiriasi. 2018 m. pavasarį transporto priemonių masė buvo ribojama beveik 2,5 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių, 2019 m. – apie 0,9 tūkst. km, o 2020 m. pavasarį dėl polaidžio eismas iš viso nebuvo ribojamas. Lietuvoje yra apie 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių.

Rekomenduojami video