Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl pagalbos kiaulių augintojams spręs EK darbo grupė

Europos Sąjungos, o kartu ir Lietuvos kiaulių augintojų padėčiai vis blogėjant, Europos Komisija (EK) kvies aukšto lygio darbo grupę ir kartu su ES narėmis analizuos jų problemas, Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje pranešė eurokomisaras Janušas Vojciechovskis.

Tuo metu žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas taryboje dar kartą ragino ES paremti sektorių, pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Pasak ministro, kad ūkiai išgyventų, valstybės biudžeto lėšų nepakanka, ES parama būtina. Be to, sunkumų dėl didėjančių kaštų patiria ir kiti sektoriai, todėl sprendimų reikia ir ten.

Tarybai pirmininkaujanti Prancūzija taip pat paragino EK kuo greičiau priimti sprendimus.

J. Vojciechovskis taip pat informavo, kad EK numato kovo 2 dieną paskelbti konkrečias priemones, kaip suvaldyti  išaugusias energijos ir trąšų kainas.

Ministrai aptarė ir EK pasiūlymą, kad į ES rinką nepatektų ir nebūtų eksportuojami produktai, kurių gamybai buvo naikinami miškai ar su tuo susijęs jų nykimas. Taip pat svarstytos gyvūnų gerovės, augalų pasų naudojimo, fitosanitarijos reikalavimų taikymo į ES importuojamiems produktams ir kiti klausimai.

Rekomenduojami video