Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl netinkamo laikymo iš ūkininko paimta 15 galvijų

Iš Igliškėlių kaime, Marijampolės savivaldybėje, gyvenančio ūkininko dėl netinkamo galvijų laikymo paimta 15 galvijų, ir jie saugiai pervežti ir įkurdinti naujoje laikymo vietoje, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Ūkininkas galvijus kankino ir žiauriai elgėsi jų nešerdamas, negirdydamas ir laikydamas netinkamomis sąlygomis.

„Ėmėmės griežčiausių priemonių, nes situacija buvo kritinė, galvijus reikėjo gelbėti. Marijampolės VMVT šį ūkininką ne kartą įspėjo ir baudė už grubius pažeidimus ir galvijų nepriežiūrą, tačiau žmogus nesugebėjo įvykdyti inspektorių nurodymų ir pagerinti gyvūnų laikymo sąlygų. Išvežant galvijus, savininkas neprieštaravo, kad jie būtų paimti, padėjo suginti juos į transporto priemones“, - situaciją komentavo VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėjas, veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis.

Šis Igliškėlių kaimo ūkis buvo įtrauktas į padidintos rizikos subjektų sąrašą ir todėl tikrinamas dažniau. Po Marijampolės VMVT inspektorių kartu su savivaldybės administracijos atstove atlikto neplaninio šio ūkio patikrinimo buvo priimtas sprendimas kreiptis į teismą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Marijampolės apylinkės teismo posėdis numatytas šių metų kovo 18 dieną, todėl iki teismo sprendimo nuspręsta galvijus laikinai priglausti gyvūnų globos namuose „Mindraja“. Marijampolės savivaldybės administracija su minėtais gyvūnų globėjais pasirašė sutartį dėl laikinos 15 galvijų priežiūros.

Rekomenduojami video