Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl koronaviruso numatomi po 1,8 tūkst. eurų dirbantiems žemės ūkyje

Nors Lietuvoje jau skelbiama antroji Covid-19 susirgimų banga, bent jau kol kas šalies ekonomika pamažu atsigauna. Pinigų jau buvo skirta ieškantiems darbo, pensininkams, kitoms gyventojų grupėms. Eilės sulaukė ir dirbantys žemės ūkyje – papildomų pinigų gali tikėtis tūkstančiai.

Šią savaitę Žemės ūkio ministerija registravo įsakymo projektą, kuriuo būtų tvirtinamos paramos taisyklės ūkininkams, smulkioms ir vidutinėms įmonėms, nukentėjusioms nuo pandemijos sukeltos krizės.

Projekte numatoma žemės ūkio bendrovėms skirti 1,8 tūkst. eurų dydžio išmoką už kiekvieną samdomą darbuotoją (bus vertinamas vidutinis metinis darbuotojų skaičius 2020 m. kovo 16 d.).

Maksimali tokios paramos suma vienai bendrovei – 7 tūkst. eurų. Ūkininkaujančiam gyventojui planuojama skirti 1,8 tūkst. eurų dydžio išmoką. Jeigu jo valdoje ar ūkyje yra partnerių, samdomų darbuotojų, papildomai būtų skiriama 1,8 tūkst. eurų dydžio išmoka kiekvienam iš jų, tačiau iš viso daugiausia – 7 tūkst. eurų.

Tuo metu juridiniam asmeniui (išskyrus žemės ūkio veiklos subjektus), atitinkančiam labai mažos ir mažos įmonės statusą, numatyta 1,8 tūkst. eurų dydžio išmoka kiekvienam samdomam darbuotojui, tačiau iš viso ne daugiau kaip 18 tūkst. eurų.

Be to, parama bus skiriama ir gyventojams, savarankiškai vykdantiems veiklą pagal verslo liudijimą ar įregistravus individualią veiklą. Jiems taip pat numatoma 1,8 tūkst. eurų dydžio išmoka. Kaip portalą tv3.lt informavo Žemės ūkio ministerija, iš viso ūkininkams ir bendrovėms numatoma išmokėti 33,1 mln. eurų paramos.

Vadinasi, jeigu vienam žmogui bus skirta po 1,8 tūkst. eurų, pinigų gali tikėtis beveik 18,4 tūkst. gyventojų. Ministerija taip pat informavo, kad artimiausią savaitę dėl siūlomos tvarkos dar bus diskutuojama su kitomis institucijomis.

Patvirtinus taisykles, paraiškas paramai gauti planuojama pradėti rinkti šiemet nuo spalio 19 d. iki lapkričio 20 d. Lėšos paremti nukentėjusiems ūkininkams ir bendrovėms bus skirtos iš Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos.

Rekomenduojami video