Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dėl galimai apsimestinių žemės sandorių Pakruojo rajone – 600 tūkst. eurų ieškinys

Dėl galimai apsimestinių žemės pirkimo-pardavimo sandorių, susijusių su 25 žemės sklypais Pakruojo rajone, teismui pateiktas beveik 600 tūkst. eurų ieškinys.

Viešąjį interesą ginantis Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Donatas Micevičius pateikė ieškinį, kuriuo siekiama uždrausti sudaryti sandorius, skelbiama Generalinės prokuratūros pranešime.

Šiaulių apygardos prokuratūroje tyrimas dėl šių sandorių pradėtas sausį, pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) raštą.

VMI mokestinio tyrimo metu nustatė, kad neįvardijama Pakruojo rajono žemės ūkio bendrovė suteikė paskolų įsigyti žemės ūkio paskirties sklypams šios įmonės vadovui, kuris kaip fizinis asmuo šiuos sklypus įsigijęs, vėliau juos išnuomojo tai pačiai bendrovei.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad bendrovė valdo daugiau nei 497 hektarų žemės ūkio paskirties žemės plotą. Įstatymai numato, kad asmuo Lietuvoje gali įsigyti tiek žemės šalyje, kad bendras jiems priklausantis iš valstybės ir kitų asmenų įsigytos žemės ūkio paskirties žemės plotas nebūtų didesnis kaip 500 hektarai.

Prokuratūra teigia mananti, kad siekiant išvengti šio įstatymo apribojimų, bendrovė bandė kitais būdais valdyti didesnį nei leidžia įstatymas žemės plotą.

Pirkimo-pardavimo sutartys dėl daugiau nei 147 ha žemės ploto buvo sudarytos nuo 2015 metų rugpjūčio iki 2019 metų birželio. Vadovas iš bendrovės sklypams įsigyti gavo beveik 1 mln. eurų paskolų, kurių grąžinimui numatytas 100 metų terminas.

Jų metinės palūkanos identiškai sutapo su žemės sklypų metiniu nuomos mokesčiu, o pats nuomos terminas nustatytas taip pat 100 metų laikotarpiui.

Prokuroras prašo teismo šias paskolos ir nuomos sutartis pripažinti negaliojančiomis, pirkimo-pardavimo ir dovanojimo sutartis pripažinti apsimestinėmis.

Rekomenduojami video