Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dažniausiai nukenčia Italijoje

Skaičiuojama, kad net 76 procentai mūsų šalies gyventojų bent kartą užsienyje keliavo automobiliu, dalis jų – išsinuomota transporto priemone. Dažniausiai tokį keliavimo būdą renkasi jaunimas (25–34 metų), jis daugiausia ir patenka į eismo įvykius (31 proc.), o dažniausiai tai nutinka Italijoje.

Kaip rodo draudimo bendrovės „If“ atlikta gyventojų apklausa, Italijoje vyrauja smulkūs automobilio apibraižymai, eismo įvykių dažnai pasitaiko ne tik šioje šalyje, bet ir Portugalijoje, Ispanijoje.

Dažniausiai pasitaiko smulkių apibraižymų durelių, kėbulo srityse, atsitrenkus durelėmis į kitą automobilį, kelkraštį, nepasidalijus vietos stovėjimo aikštelėje, taip pat ratlankių apibraižymų, padangų pažeidimų. Draudimo bendrovės duomenimis, nuostoliai tokiais atvejais siekia vidutiniškai 300–500 eurų.

„Natūralu, kad vietovės, kur į eismo įvykį patenkama automobiliu, sutampa su populiariausiomis tautiečių pamėgtomis kelionių kryptimis. Vasarą – tai Pietų Europa, šaltuoju sezonu – slidinėjimo šalys: Austrija, Vokietija, Prancūzija. Tolimas keliones mėgstantys lietuviai ten nuvykę taip pat nuomojasi automobilius. Šiais metais pagalbą teko suteikti ir Pietų Afrikos Respublikoje į eismo įvykį patekusiems tautiečiams, kai važiuojant nelygiu paviršiumi buvo pažeista automobilio dugno apsauga, tuomet nuostoliai siekė 1 150 eurų“, – sako Dominykas Trimonis, draudimo bendrovės transporto žalų grupės vadovas.

Kad nepaklius į eismo įvykį, negali būti garantuotas net ir didelę patirtį turintis vairuotojas. Jei nuomotam automobiliui kas nors atsitinka, kompensuoti išskaitos (franšizės) sumą tenka iš savo kišenės. Keliautojai iš Lietuvos gali apsisaugoti nuo nuostolių, jei turės išsinuomoto automobilio išskaitos draudimą. Atsitikus įvykiui nereikės padengti išskaitos, kuri dažnai viršija 1 000 eurų.

 

VL

Rekomenduojami video