Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dar du nauji AKM protrūkiai Vokietijoje

Per šį savaitgalį afrikinis kiaulių maras (AKM) Vokietijoje sunaikino daugiau nei 3000 kiaulių. Atsakingų institucijų specialistai praneša, kad vienas protrūkis buvo nustatytas Branderburgo administraciniame vienete, ūkyje, kuriame buvo laikoma 1300 kiaulių. Kitas protrūkis nustatytas netoli pasienio su Olandija, Niedersachse administraciniame vienete, šiame ūkyje buvo laikoma beveik 1800 kiaulių.

Šiuo metu atliekami epidemiologiniai tyrimai. Ligos patekimo šaltinis kol kas nėra žinomas, abu protrūkiai yra nutolę dideliu atstumu, tad kol kas neaišku, ar galima kaip nors sieti šiuos du atvejus.

Lietuvoje vis dar pavyksta išvengti protrūkių kiaulių laikymo vietose. Tačiau kiekviena žinia apie protrūkius užsienio šalyse, sunaikinančius ištisus kiaulių kompleksus, neramina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistus.

„Ši liga ne tik šernams, bet ir kiaulėms yra mirtinai pavojinga, plinta žaibiškai, todėl labai svarbu laiku apsaugoti ūkius  ir laikytis biosaugos. Ūkyje nustačius bent vieną AKM užsikrėtusį gyvūną yra likviduojamos visos ūkyje laikomos kiaulės, naikinami pašarai, vaistai ir t. t. Neatsakingo elgesio pasekmės gali paliesti ne tik patį kiaulių laikytoją, nustačius protrūkį ūkyje, atsižvelgiant į ribojimo zonas, gali sutrikti ir lietuviškos kiaulienos eksportas,“ – sakė VMVT Skubios veiklos skyriaus patarėjas Paulius Bušauskas.

Iš viso šiais metais Vokietijoje nustatyti 3, Lenkijoje 7, Italijos žemyninėje dalyje 1, o Rumunijoje net 171 AKM protrūkis kiaulių laikymo vietose.

Rekomenduojami video