Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
CLAAS pristato naująją teleskopinių krautuvų SCORPION seriją, sukurtą bendradarbiaujant su LIEBHERR

Harsevinkelis, 2017 m. lapkritis. Gerai užsirekomendavę SCORPION modeliai iš CLAAS daugelį metų diktuoja teleskopinių krautuvų technikos madas. Dabar CLAAS pristato visiškai naują SCORPION seriją, kuri buvo sukurta bendradarbiaujant su Liebherr. Naujieji SCORPION modeliai siūlo didesnį krovimo našumą, kurį leidžia pasiekti didesnė keliamoji galia ir naujosios pažangios pagalbos operatoriui sistemos, geresnį komfortą operatoriui ir našumą, kartu su geresniu saugumu ir patikimumu. Šiuos privalumus suteikia daugybė naujų funkcijų, tokių kaip variklio valdymui skirta DYNAMIC POWER, tiksliam darbinės hidraulinės sistemos valdymui ir apsaugai nuo per didelių apkrovų skirta  nauja pagalbos vairuotojui sistema SMART LOADING, visiškai automatinis stovėjimo stabdis,  valdomas važiavimas „krabu“ (kaip ketvirtas vairavimo rėžimas), ir visiškai nauja kabinos konfigūracija.

Clipboard01

Didesnis krovimo našumas

Visi naujieji SCORPION modeliai pasižymi patobulinta darbine hidrauline sistema ir  padidinta keliamąja galia, kuri yra nuo 3,2 iki 5,6 t, optimaliu krovimo atlikimu ir našumu, kurį garantuoja maža ciklo trukmė. Nuo 2018 m. gruodžio bus galima įsigyti dar vieną, 6,0 t keliamąją galią ir 9,0 m pakėlimo aukštį turintį SCORPION modelį, skirtą patenkinti didžiausius krovimo našumo poreikius. Dar vienas naujosios serijos patobulinimas yra didelio našumo pavara, kuri garantuoja ypatingai patogų ir tikslų manevravimą. Praktikoje išbandyta hidrostatinė VARIPOWER ar VARIPOWER PLUS transmisija turi trys greičio diapazonus, kuriuos galima lengvai valdyti su daugiafunkcine valdymo svirtimi. Saugumą ir komfortą operatoriui garantuoja elektrohidraulinis stovėjimo stabdis, kuris automatiškai įjungiamas vairuotojui pasikėlus nuo sėdynės, mašinai sustojus ar išjungus variklį. Vairuotojui uždėjus koją ant akceleratoriaus pedalo, kad mašina pradėtų važiuoti nustatyta kryptimi, stovėjimo stabdis yra automatiškai išjungiamas. Kaip ir ankstesnėje serijoje, visi modeliai turi iki 156 AG (115 kW) galią išvystančius ir Etapo IV (Tier 4) emisijos standartus atitinkančius Deutz dyzelinius variklius.

Naujoji DYNAMIC COOLING koncepcija

Su naująja DYNAMIC COOLING koncepcija, naujojoje SCORPION serijoje oro srauto sistema buvo dar optimizuota.  DYNAMIC COOLING automatiškai kontroliuoja ventiliatoriaus greitį ir garantuoja variklio aušinimą pagal poreikį, bet kokiomis darbo sąlygomis. Oras įsiurbiamas priekyje ir teka aplink variklį, link mašinos galo, kur jis yra pašalinamas. Ventiliatoriaus reverso sistema taip pat veikia visiškai automatiškai, atsižvelgiant į operatoriaus pasirinktus nustatymus. Dirbant labai užterštomis sąlygomis, vairuotojas taip pat gali bet kada įjungti ventiliatoriaus reversą rankiniu būdu, nuspaudęs mygtuką.

Du didieji SCORPION 746 ir 756 modeliai sukuria optimalias kėlimo ir atplėšimo jėgas. Bendrovės nuotr.

Daugiau modelių bet kokiems darbams

Produktų asortimentą papildęs naujaisiais SCORPION 741 ir 1033 modeliais, CLAAS dabar turi bet kokiam darbui skirtą mašiną. SCORPION 741 yra kompaktiška, manevringa, universali mašina, turinti didesnę nei vidutinę keliamąją galią, kuri viršija 4,0 t. SCORPION 1033 buvo sukurtas darbui vietose, kur reikalingas ypatingai didelis strėlės siekis.  Pavyzdžiui, su 9,75 m pakėlimo aukštį turinčia mašina, ritiniai gali būti lengvai sukrauti didesniame aukštyje, o taip pat atliekami krovimo darbai grūdų sandėliuose.

Praktikoje išbandyta greito prijungimo plokštė

Kaip ir visose šios serijos mašinose, abiejuose modeliuose yra montuojamas praktikoje išbandytas ir tvirtas SCORPION greito prijungimo laikiklis, kuris yra suderinamas su anksčiau pagamintais priedais. Naujosios serijos 1033 modeliui, o taip pat 741 - 635 modeliams, dabar gali būti sumontuota šoninė teleskopinės strėlės atrama. Ši papildoma atrama užtikrina dar didesnį stabilumą ir mašinos apsaugą, kai darbui naudojama labai išstumta strėlė ir  didelis kėlimo intervalas. Verslas, kurio reikalavimai teleskopiniams krautuvams nėra tokie aukšti, už Vokietijos ribų taip pat gali įsigyti bazinį modelį be VARIPOWER.

Liebherr patirtis

Kurdamas naująją seriją, CLAAS pasinaudojo Liebherr, statybos mašinų gamybos specialisto, patirtimi. Ši pažangi šeimos kompanija bendradarbiaus su CLAAS ir būsimuose projektuose. Abi kompanijos dirbo kartu kuriant išmanią važiuoklę ir naujųjų SCORPION modelių variklio gaubto dizainą, kuris užtikrina optimalų matomumą. Teleskopinės strėlės tvirtinimo prie važiuoklės taškas dabar yra žemiau, todėl žymiai padidėja matymo laukas į dešinę ir atgal.

Pakeista kabinos konstrukcija

Naujųjų modelių kabinos konstrukcija taip pat yra visiškai pakeista ir suteikia netrukdomą matomumą 360° kampu. Visi svarbūs jungikliai ir valdymo įranga yra išmintingai išdėstyti ir yra lengvai valdomi. Pagrindiniai rodikliai/indikatoriai yra išdėstyti šalia, 3,5 colių ekrane, todėl operatorius visus svarbius mašinos rodiklius, tokius kaip važiavimo greitis, vairavimo rėžimas ar hidraulinės alyvos lygis, gali matyti vienu žvilgtelėjimu. Nuo 2018 m. pavasario, kaip pasirenkamą įrangą, taip pat bus galima užsisakyti 7 colių ekraną, kuriame bus sujungtos visos šios funkcijos.

Mažesnė ciklo trukmė su SMART LOADING

SMART LOADING sistema sujungia visas naujųjų SCORPION modelių sistemas, kad būtų užtikrintas optimalus mašinos pajėgumų išnaudojimas. Automatinė apsauga nuo per didelių apkrovų skirta užtikrinti tinkamą valdymo funkcijų suderinimą. Krovimo darbams, kuriuos atliekant naudojama nustatyta kaušo padėtis, gali būti sumontuotas pasirenkamas automatinis kaušo grąžinimas, kurį vairuotojas gali įjungti nuspaudęs ant daugiafunkcinės valdymo svirties esantį mygtuką. SMART LOADING taip pat leidžia tiksliai kontroliuoti darbinę hidraulinę sistemą ir tiksliau supilti produktus į krūvą. Perjungus jungiklį, darbinės hidraulinės sistemos greitis gali būti sumažintas per pusę.

Naujasis SCORPION 741 yra kompaktiška ir manevringa universali mašina. Bendrovės nuotr.

Optimalūs variklio sūkiai bet kokiems darbams

Naujieji SCORPION modeliai turi dvi sistemas, SMART ROADING ir DYNAMIC POWER, užtikrinančias optimalius variklio sūkius, tiek važiuojant keliu, tiek ir darbo metu. Patobulinta SMART ROADING automatiškai reguliuoja sūkius greitėjant ir pasiekus maksimalų važiavimo greitį. Jei reikalinga mažesnė galia, variklio sūkiai yra automatiškai sumažinami. 756 ir 746 modeliuose, DYNAMIC POWER variklio sūkius reguliuoja atsižvelgiant į daugiafunkcinės valdymo svirties judesius. Šias abi sistemas naudojant kartu, užtikrinamas komfortiškas važiavimas atliekant bet kokius darbus, taupomi degalai ir sumažinamas triukšmas.

Valdomas važiavimas „krabu“

Papildomai prie standartinio priekinių rato vairavimo, visų ratų vairavimo ir važiavimo „krabu“ rėžimų, visi naujieji SCORPION modeliai, kaip standartinę įrangą, turi papildomą ketvirtą važiavimo „krabu“ rėžimą su rankiniu vairavimu. Kitaip nei įprastame važiavimo „krabu“ rėžime, šiame rėžime išlieka galimybė vairuoti priekinius ratus. Tai suteikia akivaizdžius privalumus atliekant tam tikrus darbus, tokius kaip siloso kaupo pakraščių suspaudimas ar važiavimas išilgai pastatų sienų. Taip pat, visuose naujuosiuose teleskopiniuose krautuvuose gali būti sumontuota pasirenkama CLAAS TELEMATICS. SCORPION 741 ir 736 modeliuose taip pat gali būti sumontuotos 500 dydžio padangos, kurios padidina stabilumą ir sumažina dirvožemio suspaudimą dirbant laukuose.

Naujuosius SCORPION modelius, skirtus šalims, kuriose nustatyti aukštesni reikalavimai, bus galima įsigyti nuo 2018 m. sausio 1 d. Nuo 2018 m. gegužės, 635, 732, 736, 741 ir 1033 modelius taip pat bus galima įsigyti su Etapo IIIA emisijos standartus atitinkančiais varikliais, skirtais šalims, kuriose nustatyti žemesni reikalavimai.

Apie CLAAS

CLAAS (www.claas-gruppe.com) – tai šeimos įmonė, įkurta 1913 m. ir tapusi viena pirmaujančių žemės ūkio technikos gamintojų pasauliniu mastu. Bendrovė, kurios centrinė būstinė įsikūrusi Harsewinkelyje (Vestfalija), yra derliaus nuėmimo kombainų rinkos lyderė Europoje. CLAAS pirmauja pasaulyje ir kitos didelės produktų grupės – pašarų ruošimo technikos – gamybos srityje. CLAAS taip pat pirmauja pasaulyje žemės ūkio technikos – traktorių, žemės ūkio paskirties pakavimo bei žaliųjų pašarų nuėmimo technikos – srityje. CLAAS produktų asortimentas apima ir moderniausias ūkininkavimo informacines sistemas. CLAAS turi 11300 darbuotojų visame pasaulyje ir jos apyvarta 2016 finansiniais metais siekė 3,6 milijardo eurų.

 

Rekomenduojami video