Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bulvių apdorojimas turi būti saugus

2020 m. Vokietijoje naudojant augalų apsaugos produktus – bulvių dygimo inhibitorius – bulvių sandėliuose įvyko du gaisrai, kurie sunaikino derlių ir pridarė didelių nuostolių. Vokietijos kompetentinga institucija informavo valstybes nares apie šiuos incidentus.

Kadangi Lietuvoje yra registruoti du augalų apsaugos produktai (inhibitoriai, skirti bulvių dygimui stabdyti sandėliuojant), „Biox-M“ ir „1,4Sight“, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos kreipėsi į registracijos savininkus dėl papildomų saugos priemonių naudojant šiuos bulvių dygimo inhibitorius.

Augalų apsaugos produkto „Biox-M“ registracijos savininkas „Xeda International S.A.“ peržiūrėjo „Biox-M“ naudojimo rekomendacijas ir pašalino iš rekomenduojamų įrenginių sąrašo „Synofog“ aparatą. „Biox-M“ galima naudoti tik su „Electrofog“ („Venturi“ tipo) įranga. Registracijos savininkas užtikrino, kad ši įranga yra saugi bulvių apdorojimui.

„1,4Sight“ registracijos savininkai informavo, kad jei produktas naudojamas laikantis naudojimo instrukcijų ir su patikrinta įranga, kai produktą naudoja mokymus išklausę operatoriai, produktą naudoti yra saugu. Registracijos savininko atstovas, „1,4Sight“ platintojas Lietuvoje AB „NordiskAlkali“, įsipareigojo pateikti detalias instrukcijas perkantiems produktą ūkio subjektams, kaip saugiai naudoti „1,4Sight“ ir kaip mokyti operatorius.

Rekomenduojami video