Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bulvė vidutinė, 0 vertė - auksinė

Skaudus kirtis bulvių augintojams ir dar didesnis bulvinių patiekalų mėgėjams – šiųmetis derlius prastas, tad ir šviežių bulvių kaina išaugs kone dvigubai. Tai reiškia, kad maitinimo įstaigos bus priverstos branginti cepelinus, kugelį ir kitus bulvių patiekalus, be kurių neįsivaizduojama tradicinė lietuviška virtuvė.

Karščiai džiovino, lietūs skandino

Antai pakalbintas Noriūnuose gyvenantis bulvių augintojas Antanas Surplys teigė, kad šių metų derlius nekoks. Pašnekovas gailisi, kad šiemet kone perpus sumažino bulvių plotus, nes tokių nepalankių gamtos sąlygų turbūt niekas nesitikėjo.

Pernai maždaug hektarą bulvių buvo pasodinęs. Sezonas buvo labai derlingas, net 5–6 tonas pertekliaus pavasarį reikėjo išmesti. O šį sezoną, kad bulvių nereikėtų mėtyti, penkiasdešimt arų pasodino ir vos pavyko prikasti 4 tonas.

„Bulvės šiemet arba visai smulkios, pašarinės, arba vidutinio dydžio. Per bulviakasį prašiau padėjėjų mažiausių net neimti, bet jie vis tiek švariai rinko. Atmetus mažąsias bulves tai ir keturių tonų nebūtų buvę. Ko norėti iš bulvių, kad jos neturėjo palankių sąlygų augti. Karščiai užkepino ir kolorado vabalai užpuolė, net jokios priemonės nepadėjo, o po to ir lietus pylė.“

Rekomenduojami video