Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Būkite atidūs – keliuose daug gyvūnų

Kai miškuose ir laukuose prasidėjęs baltasis badas, keliuose padažnėjo susidūrimų su gyvūnais, todėl vairuotojai raginami būti itin atidūs. Štai neseniai Kėdainių rajone automobilis partrenkė kiškį.

Gyvūno ir automobilio susidūrimo išvengti nepavyko, mat į kelią kiškis išbėgo staiga. Kiek anksčiau Kėdainių rajone buvo partrenkta ir stirna. Pareigūnai prašo vairuotojų vairuoti atidžiau ir įsiminti keletą paprastų taisyklių.

Įvykis įvyko pavakare

Eismo įvykis įvyko vasario 11 dienos pavakare. Kauno apskrities policija „Rinkos aikštę“ informavo, kad apie 16 val. Kėdainių rajone, Truskavos seniūnijos Pavermenio kaime, kelyje Truskava–Okainiai–Šėta, automobilis „Škoda“, vairuojamas vyro, partrenkė staiga į kelią išbėgusį kiškį.

Eismo įvykio metu buvo apgadintas automobilio buferis. Partrenktą gyvūną išsivežė aplinkosaugininkai.

Partrenkė stirną

Beje, tai ne pirmas automobilio ir laukinio gyvūno susidūrimas šiais metais Kėdainių rajone.

Kiek anksčiau buvo partrenkta stirna.

Į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs asmuo pranešė, kad Kėdainių rajone, Pelėdnagių seniūnijoje, Labūnavos kaime, automobilis „Škoda“ susidūrė su stirna. Skambinusysis informavo, kad eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, o numuštas laukinis gyvūnas pabėgo.

Pareigūnai primena

Policijos pareigūnai primena, kad užmiesčio keliuose, vietovėse, kur kelias kerta miškus ir laukus, kyla rizika susidurti su briedžiais, stirnomis bei kitais gyvūnais, migruojančiais iš ganyklų į miškus bei šaltojo sezono buveines.

Skaudžiausios nelaimės dažniausiai įvyksta tamsiuoju paros metu, todėl vietovėse, paženklintose kelio ženklais „Laukiniai gyvūnai“, būtina sulėtinti greitį, kad, atsiradus kliūčiai, vairuotojas bet kuriuo momentu galėtų tinkamai reaguoti, suvaldyti automobilį, prireikus – sustoti.

Negalima mirksėti

Pasak pareigūnų, svarbu stebėti kelkraščius – dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga būtent nuo gausiai krūmais ar medžiais apaugusio kelio krašto.

Pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną, važiuoti pro jį reikia itin atsargiai ir lėtai. Negalima mirksėti žibintų šviesomis ar naudoti garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti labai pavojingas ir nenuspėjamas.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video