Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
BTA draudimo bendrovės išmokos ūkininkams dėl patirtų nuostolių augo penkiskart

BTA draudimo bendrovės išmokos ūkininkams dėl patirtų nuostolių augo penkiskart

Šylantis klimatas ir drauge su juo kur kas dažniau pasireiškiantys permainingi orai kasmet sukelia vis daugiau nuostolių Lietuvos ūkininkams. Šiemet jų pasėlius niokojo stichinės sausros ir ne kartą kilusios audros, liūtys su kruša.

Pasak draudimo bendrovės BTA pasėlių draudimo rizikos vertintojo Deivido Juodžio, nuo audrų ir liūčių labiausiai kentėjo kviečiai, rapsai bei pupos.

„Po karštų orų atslinkusios liūtys su smarkiu vėju ir kruša šią vasarą išdaužė bei išguldė nemažai pasėlių visoje Lietuvoje. Bendrovėje didžiausią žalą fiksavome, kai audra išguldė žieminių rapsų ir kviečių lauką – nuostoliai įvertinti 20 tūkst. eurų“, – sako D.Juodis.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) duomenimis, itin karšta vasara pasižymėjo ne tik permainingais orais, bet ir rekordais – 2021 m. liepa buvo karščiausias mėnuo nuo 1961 m. Dėl šiltėjančio klimato vis dažniau pasireiškia permainingi orai ir netolygus kritulių pasiskirstymas – pasėlius skandina katastrofinės liūtys, kai per keletą valandų iškrenta pusės ar viso mėnesio kritulių norma.

Draudimo bendrovė BTA šiemet užfiksavo kelis kartus daugiau įvykių, susijusių su pasėlių draudimu – žaloms atlyginti išmokėta per 150 tūkst. eurų, rezervuota dar 50 tūkst. eurų.

„Lietuvoje pasėlių draudimas sulaukia vis didesnio ūkininkų susidomėjimo, juo labiau kad augalininkystė yra laikoma viena rizikingiausių ūkio šakų. Šiemet vien per pavasario sėją sudarėme apie 20 proc. daugiau pasėlių draudimo sutarčių nei pernai per visus metus ir jau dabar matome, kad ūkininkams skirtos draudimo išmokos viršys praėjusių metų išmokėtą sumą beveik penkis kartus. Augančią išmokų sumą lemia ne tik didėjantys draudžiamų pasėlių plotai, bet ir gausiai patiriamos žalos“, – teigia D.Juodis.

Draudimo bendrovė BTA šiemet užfiksavo kelis kartus daugiau įvykių, susijusių su pasėlių draudimu – žaloms atlyginti išmokėta per 150 tūkst. eurų, rezervuota dar 50 tūkst. eurų.

Drausti pasėlius ir mažinti galimus nuostolius šalies ūkininkai yra skatinami finansinėmis priemonėmis, iki 70 proc. draudimo įmokų kompensuojama iš Europos Sąjungos lėšų, o iki 50 proc. – iš valstybės biudžeto.

Draudimo bendrovė BTA ūkininkams siūlo pasirūpinti visapusiška apsauga: ne tik pasėlių, bet ir turto, technikos, gyvūnų bei savo pačių saugumu. Kviečiame apsilankyti artimiausioje BTA draudimo atstovybėje arba skambinti tel. (8-5) 260 0600 – suteiksime išsamią ir suprantamą informaciją apie šias draudimo rūšis bei išskirtinį pasiūlymą tik Jums.

Rekomenduojami video