Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Briuselyje bendrai protestuos lietuviai, lenkai, vengrai, čekai

Po savaitės, gruodžio 12-ąją, Briuselyje vyksiančio Europos Sąjungos (ES) Vadovų Tarybos susitikimo metu Lietuvos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) atstovai, drauge su Lenkijos žemės ūkio rūmais, pasitelkę kolegas iš Čekijos, Vengrijos, galimai - ir iš Latvijos bei Estijos, surengs protesto akciją.

Protestuotojai Europos politikams primins, kad būtina tesėti pažadus įvairių Europos Sąjungos šalių ūkininkams suvienodinti konkuravimo sąlygas. Tai reiškia - ir suvienodinti ES skiriamas tiesiogines išmokas visų ES šalių narių žemdirbiams. Numatytas protesto akcijos dalyvių susitikimas su naujuoju Europos Komisijos žemės ūkio komisaru Januszu Wojciechowskiu.

Lapkričio pabaigoje su šiuo EK komisaru Briuselyje susitikęs ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus sako, kad neteko išsamiai pasakoti komisarui apie Lietuvos žemės ūkio problemas, nes šis yra iš kaimynės Lenkijos ir žino apie Lietuvos padėtį. „Su Lenkijos žemės ūkio rūmų vadovais bei šalies politikais, kurie daro įtaką žemės ūkio sektoriui, palaikome glaudžius ryšius ir tariamės, kaip ginsime savo šalių interesus“, - teigė A. Svitojus. Per Lietuvos žemdirbių savivaldos organizacijas vienijančių Žemės ūkio rūmų vadovo ir naujojo ES komisaro susitikimą kalbėta ne tik apie Lietuvos žemdirbių problemas, bet ir Afrikinio kiaulių maro grėsmę, padėtį gyvulininkystės ir ypač - pienininkystės sektoriuose.

Kalbant apie Europos Komisijos pažadus suvienodinti ES narių konkuravimo sąlygas, A. Svitojus teigia išgirdęs komisaro pritarimą Centrinės ir Rytų Europos šalių atstovų reikalavimams, kad formuojant ES Bendrąją žemės ūkio politiką, turėtų nelikti sąvokos „naujosios ES narės“. Komisaras esą pripažino, kad parama žemės ūkiui šiuo metu yra nepakankama. Juo labiau, kad šiam sektoriui keliami vis griežtesni aplinkosaugos reikalavimai, tai turi būti ir suteikiama pakankama parama.

Rekomenduojami video