Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
BMW pristatė naujus visureigius: važiuos tik naudodami elektrą

Pernai rudenį pristatęs naujos kartos BMW elektrinių visureigių koncepcinį modelį „iX“, šiandien Vokietijos automobilių koncernas atskleidė ir pirmąsias jo versijas. Iki šių metų pabaigos debiutuos du „iX“ modeliai – „BMW iX xDrive50“ ir „BMW iX xDrive40“, rašoma pranešima spaudai.

Šie modeliai bus draugiški aplinkai ne tik dėl to, jog yra varomi vien elektra, bet ir dėl tvaresnės gamybos ir tiekimo grandinės. Koncernas paskelbė daugiau detalių ir apie keturių durų elektrinį sedaną „BMW i4“.

„BMW iX“ žymi naują svarbų etapą. Šio modelio dizaino ir technologinių sprendimų pagrindu bus kuriami ateities BMW automobiliai. Naujieji modeliai suderina tvarias keliones be jokių emisijų su BMW būdingu išskirtiniu dizainu, prabanga ir dinamiškumu, teikiančiu didelį vairavimo džiaugsmą. Neabejojame šio modelio sėkme, nes dar pernai, pristačius jo koncepcinę versiją, net nežinant tikslių modelio techninių parametrų ir kainų, sulaukėme pirmųjų rezervacijų Lietuvoje“, – sakė BMW prekės ženklo vadovas Lietuvoje Martynas Daujotas.

Elektros varikliai – dinamiški ir tvaresni

BMW inžinieriai „iX“ modeliams sukūrė naujos kartos elektros variklius, kuriuose išvengta retųjų žemės elementų naudojimo. Elektros variklyje rotoriui impulsą suteikia ne magnetai, o elektros srovė. Tad išvengiama retųjų elementų, reikalingų magnetų gamybai, naudojimo ir prieinamumo. Be to, šis sprendimas leido BMW inžinieriams padidinti ir variklio dinamiškumą, nes tiksliai kontroliuojami elektros impulsai leidžia spustelėjus akseleratorių iškart pasiekti maksimalų sukimo momentą ir išlaikyti jį plačiame sūkių dažnių diapazone.

Naujieji „BMW iX“ modeliai turi du elektros variklius – ant priekinės ir galinės ašių. „BMW iX xDrive50“ modelyje sumontuoti agregatai išvysto bendrą net 370 kW/500 AG galią, o automobilis nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėja per 5 sekundes. „BMW iX xDrive40“ modelio varikliai turi bendrą 240 kW/300 AG galią, o 100 km/val. greitį išvysto per 6 sekundes.

Viena įkrova – 600 km kelionė

Siekdami užtikrinti variklių efektyvumą, naujuosiuose modeliuose inžinieriai glaudžiai apjungė elektros varikliu, pavarų dėžės ir galios elektronikos sistemas. Prie to pridėjus puikias aerodinamines savybes ir lengvą kėbulo konstrukciją, „BMW iX“ tampa vienu efektyviausių automobilių savo segmente. „BMW iX xDrive50“ 100 km sunaudoja iki 21 kWh energijos, o „BMW iX xDrive40“ – mažiau nei 20 kWh, vertinant pagal WTPL standartą.

Abiejuose naujuose modeliuose BMW montuoja penktos kartos ličio-jonų baterijas, kurios pasižymi 20 proc. didesniu energijos tankiu. „BMW iX xDrive50“ modelyje montuojama virš 100 kWh talpos baterija, kuri leis automobiliu viena įkrova įveikti 600 km atstumą (pagal WTPL). O „BMW iX xDrive40“ turės 70 kWh talpos bateriją ir su pilnai įkrauta baterija nuvažiuos daugiau nei 400 km (pagal WTPL). „BMW iX“ montuojamos baterijos leis greičiau pasipildyti energijos. „BMW iX xDrive50“ versijoje integruota 200 kW galios baterija, o „BMW iX xDrive40“ – 150 kW galios baterija. Tai reiškia, kad per 10 minučių automobilių bateriją bus galima įkrauti atitinkamai 120 ir 90 km nuotolio kelionei. Abiejų modelių baterijas nuo 0 iki 80 proc. energija galima užpildyti per 40 minučių.

Technologijos autonominio vairavimo funkcijoms

Į „BMW iX“ modelius bus diegiami technologiniai sprendimai, kurie įgalins autonominio vairavimo ir skaitmenines paslaugas. Čia montuojami kompiuteriai, kurie sugeba apdoroti iki 20 kartų daugiau duomenų nei ankstesni modeliai, tad jie gali greitai „suvirškinti“ informaciją iš dukart daugiau įvairių jutiklių. „BMW iX“ taip pat palaiko 5G ryšio technologiją ir jam inžinieriai suteiks daugiau autonominio vairavimo bei parkavimo funkcijų.

Rekomenduojami video