Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Biržų krašto braškių augintojai viską pradėjo nuo 6 lysvių

Jaunieji Biržų krašto ūkininkai savo braškių ūkį pradėjo kurti vos nuo kelių lysvių. Šiandien Erika ir Tadas Bėliakai – jau didžiausi Biržų krašto braškių augintojai, kurie savo sukaupta patirtimi ir patarimais pasidalino TV3 laidoje „Svajonių ūkis“.

Nusprendusi kurti šeimą Tado gimtajame Suosto kaime, pora nusipirko namus ir pradėjo kurti planus, kokia veikla užsiimti. Pora pasakoja, kad žinių apie braškių auginimą ieškojo knygose, internete ir laidos „Svajonių ūkis“ organizuojamuose seminaruose.

Prieš pradedant auginti braškes jie sako ilgai svarstę, kokia žemės ūkio veikla geriausia būtu jiems užsiimti, o braškes pasirinko, nes tai jiems labiausiai vasarą primenanti uoga.

 „Rinkomės braškes todėl, kad jos gražios, visur gražiai atrodo ir skanu jas valgyti. Darbo buvo daug, bet kažkaip pripratome, mums jis patiko, perėjome prie technologijų ir pasilikome prie braškių. Buvo visokių pasvarstymų, galbūt auginti šilauoges ar avietes, gal netgi ir daržoves, bet kol galvojome, braškės jau augo darže“, – savo pradžią kaime prisiminė jaunųjų ūkininkų pora.

 Dabar Bėliakų uogyne puoselėjami net šešiuose laukuose, jie užima daugiau nei 3 hektarus ploto, o juose auginamos iki aštuoniolikos veislių braškės.

Po šešerių intensyvių braškių auginimo lauke metų šeima šiemet nusprendė pasistatyti ir šiltnamį, kad pirmąsias uogas rinkai galėtų pasiūlyti dar anksčiau.

„Geriausiu atveju pagal Lietuvos klimatą iš laukų įmanoma išeiti anksčiausiai biželio pirmą savaitę Lietuvos šiaurinėje dalyje. Su šiltnamiu mes prognozavome gegužės 15-ą dieną jau būti rinkoje, bet šiemet viskas dviem savaitėmis vėlavo ir mes truputį vėlavome, todėl gegužės 20-ą jau buvome rinkoje“, – pasakojo T. Bėliakas.

Beveik 6,5 aro tunelinio tipo šiltnamyje ūkininkai pasisodino apie 5 tūkstančius desertinių braškių „Frigo“ daigų. Šešių veislių ir skirtingų kategorijų.

Kiekvienos veislės uogos skinamos ir sveriamos atskirai. Tokiu būdu vertinamas veislių naudingumas. Pasak Tado, pasibaigus sezonui jis atsisakys keleto ne pačius geriausius rezultatus parodžiusių braškių veislių.

Rekomenduojami video