Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
BASF užbaigė „Bayer“ verslo dalies įsigijimo sandorį

  • Šiuo sandoriu plečiamas esamas BASF augalų apsaugos verslas ir biotechnologijų bei skaitmeninių sprendimų segmentai, taip pat žengiama į sėklų, neselektyvinių herbicidų ir nematicidų rinkas;
  • Atveriamos naujos inovacijų ir augimo galimybės;
  • Prie žemės ūkio specialistų komandos prisijungia apie 4500 patyrusių darbuotojų.

BASF užbaigė sandorį, kuriuo įsigijama kompanijos „Bayer“ verslo dalis. Šis sandoris išplečia esamą BASF augalų apsaugos verslą, papildo biotechnologijų ir skaitmeninių sprendimų segmentus, taip pat žymi kompanijos atėjimą į sėklų, neselektyvinių herbicidų ir nematicidų rinkas.

„Šis strateginis žingsnis puikiai papildys mūsų turimą stiprų žemės ūkio sprendimų portfelį ir padidins inovacijų potencialą. Bendrai kalbant, taip užtikrinsime mūsų vartotojams dar platesnį ir patrauklesnįpasirinkimą“, teigia dr. Martinas Brudermülleris, BASF SE vykdomųjų direktorių tarybos pirmininkas ir vyriausiasis technologijų vadovas.

„Šis pirkimo sandoris pakeis BASF poziciją žemės ūkyje.Jis sustiprins mūsų užimamą padėtį žemdirbystės sprendimų rinkoje ir sukurs naujų augimo galimybių“, tvirtina Saori Dubourg, BASF SE vykdomųjų direktorių tarybos narė, atsakinga už žemės ūkio sprendimų segmentą. „Mes nekantraujame sujungti pajėgas ir šiltai priimti į BASF komandą naujuosius kolegas.“

2017 m. spalį ir 2018 m. balandį BASF pasirašė sutartis įsigyti iš „Bayer“ verslo dalį, kurios ši turėjo atsisakyti dėl savo planų įsigyti bendrovę „Monsanto“; abiejų šiomis sutartimis įtvirtintų sandorių bendra suma siekia 7,6 mlrd. eurų. Juos užbaigus, į BASF dirbti pereinaapie 4500 darbuotojų. Pirkimo sandoriai apima pasaulinį „Bayer“ amonio glufosinato gamybos verslą, sėklų gamybą, įskaitant veislių savybių bei išvedimo tyrimus, ir kai kurių kultūrų veislių registruotus prekių ženklus atskirose rinkose; daržovių sėklų verslą; hibridinių kviečių tyrimų platformą; sėklų apdorojimo produktų asortimentą; kai kuriuos Europoje parduodamu glifosatų, daugiausiai naudojamus pramoniniais tikslais; skaitmeninę ūkininkavimo platformą „XarvioTM“ ir tam tikrus neselektyvių herbicidų bei nematicidų mosklinių tyrimų projektus. Visi šie pirkimo sandoriai jau įguvendinti, išskyrus daržovių sėklų verslą, kurį tikimasi užbaigti vėliau, 2018 m. trečiąjį ketvirtį.

Vartotojams šis įsigijimas naudingas tuo, kad suteiks jiems dar daugiau priemonių didinti derlių, gerinti pasėlių kokybę ir produktyvumą. „Galėdami pasiūlyti efektyvių sprendimų nuo sėjos iki derliaus ir turėdami dar didesnių pajėgumų vykdyti mokslinius tyrimus mes tapsime konkurencingesni rinkoje. Tai reiškia, kad vartotojai turės realų pasirinkimą – jau šiandien ir ateityje“, aiškina Markusas Heldtas, BASF augalų apsaugos padalinio prezidentas. „Po ne vieną mėnesį trukusio pasiruošimo sklandžiam verslų perėmimui ir darbuotojų priėmimui, visi nekantrauja pradėti – imtis darbų kaip nauja komanda ir išnaudoti naujas mūsų plėtros suteiktas galimybes.“

Siekdama atspindėti padidėjusias verslo apimtis ir užmojus žemdirbystės srityje, BASF pervadino augalų apsaugos padalinį į žemės ūkio sprendimų. Šiame padalinyje taip pat įkurtas naujas tarptautinis verslo segmentas, apimantis sėklas ir veislių savybių tyrimus.

Apie BASF žemės ūkio sprendimų padalinį

Sparčiai augant žmonių skaičiui, pasaulio gerovė vis labiau ima priklausyti nuo mūsų gebėjimo kurti ir išlaikyti tvarų žemės ūkį bei sveiką aplinką. Dirbame su ūkininkais, žemės ūkio specialistais, kenkėjų kontrolės ekspertais ir kitais profesionalais, kad šis tikslas būtų pasiektas. Būtent todėl investuojame į mokslo tyrimus ir plėtrą beiplatų produkcijos bei paslaugų paketą, įskaitant sėklas ir veislių savybių tyrimus, cheminę ir biologinę augalų apsaugą, dirvožemio apdorojimą, augalų sveikatą, kenkėjų naikinimą ir skaitmeninį ūkininkavimą. Mūsų laboratorijose, laukuose, biuruose ir gamyklose dirbančių ekspertų komandų pastangomis sujungiame inovatyvų mąstymą su praktine veikla, kad kurtume praktiškai įgyvendinamas ir veikiančias idėjas – ūkininkams, visuomenei ir visai mūsų planetai. 2017 metais mūsų padalinio pardavimai siekė 5,7 milijardo eurų. Daugiau informacijos rasite apsilankę www.agriculture.basf.com arba viename iš mūsų kanalų socialiniuose tinkluose.

Apie BASF

Mes, bendrovė BASF, kuriame chemiją, skirtą tvariai ateičiai. Ekonominę sėkmę deriname su aplinkos apsauga ir socialine atsakomybe. Apie 115 000 BASF įmonių grupės darbuotojų dirba tam, kad prisidėtų prie mūsų klientų sėkmės kone visuose sektoriuose, beveik kiekvienoje pasaulio šalyje. Mūsų veikla suskirstyta į penkis segmentus: chemijos, savybių gerinimo produkcijos, funkcinių medžiagų ir sprendimų, žemės ūkio sprendimų bei naftos ir dujų. 2017 metais BASF pardavimai siekė 64,5 milijardo eurų. BASF akcijomis prekiaujama Frankfurto (BAS), Londono (BFA) ir Ciuricho (BAS) biržose. Daugiau informacijos www.basf.com.

Rekomenduojami video