Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Augindami augs patys

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos sumanytasLietuvos šimtmečiui paminėti skirtas projektas „Auginu Lietuvai!“ pasiekė Pasvalio ir Panevėžio rajonus. Projekto iniciatoriai ir rėmėjai ugdymo įstaigoms oficialiai padovanojo dar keturis šiltnamius. Tarp rėmėjų šįkart buvo UAB Agrokoncernas, AB „Linas Agrogroup“, Panevėžio rajono ir Panevėžio miesto savivaldybės. Vienas iš informacinių konkurso rėmėjų – „Valstiečių laikraštis“.

Nusipelnė sėkmės

Pasvalio mieste lopšelį-darželį „Liepaitė“ lanko 140 vaikučių. Tai –išskirtinė ugdymo įstaiga, nes ji net tryliktus metus turi teisę vadintis gamtosaugine mokykla.

„Tokią pasirinkome vaikučių ugdymo kryptį. Mums suteikta žalioji vėliava ir sertifikatas. Vykdome įvairiausius projektus, pavyzdžiui, pagal VšĮ „Tatulos programa“ reikalavimus. Dalyvaujame įvairiuose konkursuose, o projektas „Auginu Lietuvai!“ padėjo išsipildyti dar vienai mūsų svajonei –dabar vaikai, turėdami šiltnamį, gali patirti pirmąsias savo gyvenime tokio pobūdžio pamokas – sėti ir sodinti, prižiūrėti ir stebėti augimo procesą“, – kalbėjo „Liepaitės“ direktorė Aldona Piragienė.

„Manau, kad jūsų svajonei išsipildyti padėjo entuziazmas. Gyvenime labai svarbu turėti daug ištikimų bičiulių, todėl ir patekote tarp laimėtojų. Mes, konkurso organizatoriai, norime prisidėti prie darželio kolektyvo, kad jūsų auklėtiniai taptų puikiais savo valstybės piliečiais“, – linkėjo ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis.

Šiltnamių dovanojimo šventėje dalyvavo ir Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas. „Džiaugiuosi ŽŪR ir Savivaldybių asociacijos įgyvendinta idėja. Žinau, koks nuostabus čia dirba kolektyvas, nes šį darželį lankė mano vaikai, todėl drąsiai galiu tvirtinti, kad šis koletyvas nusipelnė tokios sėkmės“, – sakė jis.

Šiltnamis „Liepaitei“ pastatytas UAB Agrokoncernas lėšomis.

(1)Panevėžyje veikiantis lopšelis-darželis „Sigutė“ laimėjo šiltnamį.

Idėja užkrėtė

Grūžių vaikų globos namuose Vaškų seniūnijoje, Pasvalio rajone, auga net 23vaikučiai.

„Jie gyvena pagal dviejų šeimų modelį. Dvidešimtuosius metus veikiančius globos namus neseniai ES lėšomis renovavome – iš pagrindų atnaujinome tiek pastato išorę, tiek vidų“, – džiaugėsi devintus metus įstaigai vadovaujanti Danutė Kazickienė.

„Linkiu, kad šio projekto pavadinimą „Auginkime Lietuvai!“ jo laimėtojai, šių vaikų namų gyventojai, pratęstų – augtų patys. Augtų svarbiausia prasme – savo valstybei. O čia, vaikų globos namuose, tas augimas ir prasideda“, – sakė S.Dimaitis.

Linkėjimą patvirtino apie šį projektą sužinojusi ir visus dalyvauti konkurse raginusi Grūžių vaikų globos namų socialinė pedagogė Rita Kleibė: „Anksčiau ar vėliau vaikai palieka globos namus, kuria savo gyvenimus, todėl labai svarbu, kaip mes sugebėsime pagelbėti jiems pasiruošti savarankiškam gyvenimui.“

Vaškų seniūnas Kęstutis Jasėnas padėkojo už dovaną, o paragintas pažadėjo pasinaudoti ŽŪR idėja: „Vaškų seniūnijoje gyvena apie 2 700 gyventojų, tarp jų yra palyginti daug turtingų ūkininkų. Puiki idėja, pabandysiu pasinaudoti ŽŪR iniciatyva ir paraginsiu mūsų seniūnijos ūkininkus paaukoti lėšų ir pastatyti po tokį šiltnamį dar dviems seniūnijoje esantiems vaikų lopšeliams-darželiams.“

Šiltnamis Grūžių vaikų globos namų teritorijoje pastatytas UAB Agrokoncernas lėšomis. Kodėl Agrokoncerno įmonių grupė šiam konkursui skyrė lėšų net 10 šiltnamių įrengti?

„Dalyvaujame daugelyje paramos projektų, tačiau visada keliame reikalavimą – parama turi padėti kurti tai, kas svarbiausia mūsų gyvenime – moralines vertybes. Šis konkursas atitinka mūsų kriterijus. Tikiu, kad būtent nuo tokių darbų prasideda tikėjimas savo valstybe“, – sakė Agrokoncerno personalo direktorė Rasa Šakauskienė.

(2)Prie lopšeliui-darželiui „Smalsutis“ Dembavoje dovanoto šiltnamio – ŽŪR direktorius S.Dimaitis ir AB „Linas Agro group“ komunikacijos direktorė J.Zolubaitė.

Žvelgė į ateitį

Lopšelis-darželis „Smalsutis“ Dembavoje, Panevėžio rajone, įsikūręs ant Nevėžio kranto. Kai kuriais metais patvinusi upė užkariaudavo dalį „Smalsučio“ kiemo, bet net didžiausio potvynio metais Nevėžis nepasiekdavo vietos, kurioje neseniai pastatytas ŽŪR konkurse laimėtas šiltnamis.

„Auklėjame tik 90 vaikučių, tačiau mūsų bendruomenė yra labai vieninga, todėl ir sugebėjome patekti tarp konkurso laimėtojų“, – pasakojo „Smalsučio“ auklėtoja metodininkė Ramutė Adomavičė.

„Remdami šį ŽŪR projektą mes žiūrėjome į tolimesnę ateitį. Nedvejodami remiame edukacinio pobūdžio projektus. Kai savo rankomis pradedi kažką daryti žemėje, imi daug ką suprasti, pavyzdžiui, koks svarbus yra lietus arba kaip svarbu daug ką gyvenime planuoti. Gal šie vaikučiai nebus ūkininkai, tačiau tokie pirmieji įgūdžiai ir įspūdžiai jų gyvenime gali būti labai svarbūs“, – pasakojo šiltnamį „Smalsučiui“ pastačiusios AB „Linas Agro group“komunikacijos direktorė Jorinta Zolubaitė.

Prie projekto finansavimo prisidėjo ir Panevėžio rajono savivaldybė.

„Sigutės“ svajonė

Priminsime, kad ŽŪR bei Savivaldybių asociacijos projektą „Auginu Lietuvai“ parėmė, deja, tik aštuonios rajonų savivaldybės ir tik viena miesto savivaldybė – Panevėžio miesto savivaldybė. Jos bei AB „Linas Agro group“ lėšomis ir pastatytas šiltnamis Panevėžyje veikiančiam lopšeliui - darželiui „Sigutė“. Kokie tokio sprendimo argumentai, ar būta abejonių?

„Kokios abejonės? Prie tokių idėjų įgyvendinimo labai svarbu prisidėti. Tikimės, kad mūsų pavyzdžiu ateityje paseks ir kitų miestų savivaldybės, juk būtent mieste augantiems vaikučiams tokio pobūdžio edukaciniai sumanymai yra svarbūs“, – sakė Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Ramunė Šileikienė.

„Nelengva išmokti dirbti žemės ūkio darbus, tačiau daug sudėtingiau užauginti gerus valstybės piliečius, sąžiningus žmones. Mes džiaugiamės galėdami nors šiek tiek jums pagelbėti“, – įteikdamas šiltnamį sakė ŽŪR direktorius S.Dimaitis.

Kaip pavyko patekti tarp konkurso laimėtojų?

„Pagrindinis 55-us metus veikiančio ir beveik 200 jaunųjų panevėžiečių auklėjančio lopšelio-darželio variklis – bendruomenės aktyvumas. Kai tik sužinojome apie šį konkursą, tuoj pat subūrėme rėmimo komandą. Darželio darbuotojams į pagalbą atskubėjo itin aktyvus tėvelių klubas. Mūsų šūkis buvo „Sigutės svajonė“. Ir ji išsipildė!“ – pasakojo naujoves mėgstanti „Sigutės“ direktorė Berutė Laureckienė.

„Sigutės“ tėvelių klubo vadovė Julija Česiūnienė pridėjo: „Mūsų klubas labai aktyvus, nes suprantame – jeigu nori, kad tave suptų geresnis pasaulis, turi pradėti ne tik nuo savęs, bet ir siekti toliau – padėti kitiems. Toks mūsų tikslas ir mums puikiai sekasi jo siekti.“

Šventės proga lopšelio-darželio kieme konkurso iniciatoriai, rėmėjai ir laimėtojai pasodino svajonių medį – obelaitę. O vaikučiai pasižadėjo darbuotis šiltnamyje.

Rekomenduojami video