Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Asbesto stogams pakeisti gali prireikti net šimto metų – trūksta pinigų

Ekspertai tvirtina, kad du trečdaliai Lietuvos provincijos stogų yra uždengti šiferiu, turinčiu kenksmingo sveikatai asbesto. Tačiau seni šiferio stogai keičiami lėtai, nes daugelis kaimo žmonių sako neturintys tam pinigų.

Apytikriais Aplinkos ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra beveik 90 tūkst. pastatų, turinčių senus šiferio stogus. Jeigu jų keitimas ir asbesto atliekų šalinimas vyks tokiu tempu, kaip iki šiol, tam gali prireikti ir šimto metų.

Dešimtus metus vykdoma asbesto šalinimo programa stringa dėl lėšų stokos. Šį finansinį laikotarpį – iki 2020-ųjų – stogams keisti numatyta daugiau nei 11 mln. eurų parama iš Kaimo plėtros programos. Ja kasmet pasinaudoja per tūkstantį pareiškėjų. Šiemet tam buvo skirta daugiau nei 2 mln. eurų, tačiau pageidaujančiųjų kur kas daugiau. Tad Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) dabar papildomai skiria dar milijoną eurų.

Ne mažiau nei pakeisti šiferio stogus, svarbu ir tinkamai sutvarkyti kenksmingas asbesto atliekas. Aplinkos ministerija kompensuoja seno šiferio, kitų asbesto turinčių gaminių surinkimo iš gyventojų ir atvežimo į sąvartynus išlaidas, o darbus organizuoja savivaldybės.

Rekomenduojami video