Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Arė gražiausią rudens vagą

Šešuolių seniūnija kartu su Liaušių kaimo bendruomene visus pakvietė į tradicinį renginį „Gražiausia rudens vaga 2021“.

Arimo rungtyje varžėsi ūkininkai Jonas Motiejūnas, Lukas Motiejūnas, Regimantas Stasiukaitis, Arūnas Černiauskas, Rimas Lukša, Vilmantas Braškys, Vaida Lukšaitė.

Arimą vertino komisija, kurios pirmininkas – Ukmergės rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Salvijus Stimburys.

Kol artojai vagojo laukus, žiūrovai dalyvavo Ukmergės kultūros centro Krikštėnų skyriaus darbuotojų edukacijoje. Ant laužo buvo kepama duona, o tautinio paveldo atstovas Vitalijus Želnys demonstravo, kaip kepamas šakotis. Lietuvos automobilių kelių direkcija pristatė automobilių saugos diržų efekto bei transporto priemonės virtimo imitavimo įrenginius.

Šventėje kvepėjo žolelių arbata, keptais pyragais ir rudens gėrybių troškiniu. Mažieji dūko ant batuto, koncertinę programą dovanojo Želvos armonikieriai.

Į renginį atvyko Seimo narys Juozas Varžgalys, Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, savivaldybės tarybos narys bei Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Algirdas Kopūstas.

Šešuolių seniūnė Jolanta Lukšienė neakcentavo šio renginio nugalėtojų. Tikino, kad laimėjo visi, kurie ryžosi ir dalyvavo. Savo ūkį turinti ir pati prie traktoriaus vairo sėdanti seniūnė sakė, kad arti nemėgino. Šiuos darbus dirba varžybose taip pat dalyvavęs jos sutuoktinis ir dukra. Pasak seniūnės, arimo kokybė priklauso ir nuo žemės bei technikos, ir nuo paties artojo įgūdžių bei gebėjimo tą techniką valdyti. Tikina, kad šioje šventėje svarbiausia buvo pasibūti kartu ir turiningai praleisti laiką.

Rekomenduojami video