Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apvogti ūkininkai rankų nuleisti neketina: mes rasime vagis

Antradienio naktį pastebėta, kad Kėdainių rajone apvogta ferma. Nuostoliai siekia bemaž 10 tūkst. eurų. Apvogti fermeriai kreipėsi į policiją, ši pradėjo tyrimą, tačiau apvogtieji nenuleidžia rankų ir patys ieško ilgapirščių. Fermeriai prašo ir visuomenės pagalbos.

Apvogė naktį, pastebėjo ryte

Tai, kad Kėdainių rajono Josvainių seniūnijos Šingalių kaime apvogta ferma, pastebėta antradienio rytą, prieš 4 valandą. Pirmieji vagystę pastebėjo į fermą dirbti atvykę darbininkai, kurie nedelsiant informavo fermos savininkus Račkauskus.

„Darbininkai mums paskambino ir pasakė, kad ferma apvogta. Mes iškart atskubėjome į fermą ir kreipėmės į policiją. Atvykę pareigūnai pradėjo tyrimą – ieškojo pėdsakų, antspaudų, kitų įkalčių“, – pasakojo apvogtas ūkininkas Renaldas Račkauskas.

Vežė brika

„Rinkos aikštė“ susitiko su fermeriais Račkauskais ūkyje, šie papasakojo daugiau detalių apie nelemtą naktį.

„Jūs įsivaizduokite, vagys pavogtus iš fermos daiktus vežė brika – arklio traukiamu vežimu, tol, kol Josvainių kelyje ji sulūžo. Tas vežimas ir liko stovėti kelyje, o daiktus jie, matyt, rankomis nusinešė ar kažkaip išsivežė, sunku pasakyti, nes daiktų buvo daug ir įvairių“, – dėstė apvogtoji ūkininkė Rosita Račkauskaitė.

Vogė viską

Panašu, kad vagys Račkauskų fermoje nesismulkino. Gyvulininkystės ūkis apšvarintas kaip reikiant. Vagys išsinešė ar išsivežė traktoriaus frontalinį krautuvą, akumuliatorius, pieno melžimo įrangą, vandens pompas, pjūklus, skystąsias trąšas.

Pavogtą fermos įrangą bei chemikalus ūkininkai įvertino net 9 200 eurų. Dėl vagystės Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Vagys, matyt, galvojo, kad ūkyje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, tad nukirpo laidus. Labai įdomiai vogta, imti tik kai kurie daiktai, kai kurie, nors ir vertingi, palikti. Nupjaustytos žarnelės, pavogtos dalys. Labai keista, atrodo, lyg būtų dirbę pagal užsakymą“, – svarstė R. Račkauskas.

Prašo pagalbos

Ūkininkai mano, kad ferma buvo apvogta naktį tarp 11 ir 2 valandos. Kaimynai teigia kažką girdėję, bet neatkreipę dėmesio, kiti teigė nieko negirdėję.

„Visus daiktus jie vežė keliu Kėdainiai–Josvainiai. Galbūt kažkas matė traukiamą briką su visais daiktais, galbūt kažkas pastebėjo įtartinus automobilius, asmenis. Prašome pranešti telefonu 8 671 91 714. Būsime labai dėkingi už pagalbą nustatant vagis“, – prašė ūkininkai.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video