Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Amerikiečiai autonominius automobilius pradėjo vertinti skeptiškai

Beveik trys ketvirtadaliai, arba 73 proc., vartotojų Jungtinėse Valstijose baimintųsi naudotis autonominiu automobiliu, parodė Amerikos automobilių asociacijos (AAA) atlikta apklausa. 2017 metų pabaigoje nepasitikinčiųjų naujosiomis technologijomis dalis buvo 10 procentinių punktų mažesnė ir sudarė 63 proc., rašo agentūra „MarketWatch“.

Apklausa parodė, kad labiausiai autonominių automobilių ėmė bijoti jaunimas: net du trečdaliai tūkstantmečio kartos atstovų būtų linkę susilaikyti nuo kelionės autonominiu automobiliu, nors per ankstesnę apklausą jų dalis sudarė tik 49 procentus.

Vairuojančios moterys autonominių automobilių baimę yra linkusios pripažinti labiau nei vyrai: kad baimintųsi važiuoti tokiu automobiliu pripažįsta 83 proc. moterų ir 63 proc. vyrų.

Apskritai patikėti savo gyvybę tokiam robotui Jungtinėse Valstijose yra pasirengęs tik penktadalis vairuotojų.

Apklausa buvo atlikta praėjus kelioms savaitėms po kovo mėnesį įvykusios avarijos, kai autonominis „Uber“ automobilis partrenkė ir mirtinai sužalojo moterį, kai ši bandė pereiti per gatvę ne pėsčiųjų perėjoje.

„Autonominio vairavimo technologija yra gana nauja, todėl yra atidžiai stebima. Žiniasklaida nepraleidžia nė vieno incidento ir tai sėja paniką“, – pareiškė Gregas Brannonas, vieno iš AAA departamentų vadovas.

Autonominių automobilių dabar bijo ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji: net 63 proc. amerikiečių nenorėtų atsidurti viename kelyje su savaeigiu automobiliu. 2017 metų kovą ši dalis buvo gerokai mažesnė ir sudarė 54 procentus.

Rekomenduojami video