Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Agrokoncernas“ pristatė naują veikliąją medžiagą, kuri įeis į agronomijos mokslų istoriją

Įmonė „Agrokoncernas“ specialiame žemės ūkio sektoriaus atstovams skirtame renginyje pristatė naują veikliąją medžiagą „Inatreq Active“. Fenpikoksamido moksliniu vardu žinoma medžiaga buvo sukurta javų apsaugai nuo grybinių ligų. Šis unikalus fungicidas (priemonė prieš grybines javų ligas) padės ūkininkams valdyti tokias ligas kaip lapų septoriozė, kviečių dryžligė, varpų fuzariozė, miltligė ir kt.

Pasak įmonės „Agrokoncernas“ Tiksliųjų technologijų centro „AgroTTC“ vadovo Arno Radzevičiaus, ši veiklioji medžiaga visiškai pakeis agronomų iki šiol turėtą supratimą apie javų apsaugą nuo ligų. Ji unikali tuo, kad tai visiškai nauja medžiaga, todėl grybinės ligos neturi jai išsivysčiusio atsparumo.

„Paprastai aiškinant, šis preparatas blokuoja grybo kvėpavimą ir jis žūva. Tai visiškai nauja priemonė kovoti su javų ligomis. Paskutinė veikliųjų medžiagų grupė javų apsaugoje buvo atrasta beveik prieš dvidešimt metų, kai 2003-aisiais buvo pristatyti karboksamidai su veikliąja medžiaga boskalidu. Tokios molekulės paprastai tiriamos apie dešimtmetį, dar panašiai tiek trunka jų registravimo procesas, taigi, agronomijos srityje tai yra labai svarbus įvykis“, – paaiškina A.Radzevičius.

„Inatreq Active“ veikliąją medžiagą sukūrė ilgametė įmonės „Agrokoncernas“ partnerė „Corteva Agriscience“. Prieš trejus metus šį fungicidą jau pradėjo naudoti Prancūzijos ir Anglijos žemdirbiai, prieš metus jis buvo pristatytas Vokietijos rinkai.

Lietuva priklauso Šiaurės Europos zonai, kurioje galioja ypač griežti reikalavimai veikliosioms medžiagoms. Jos ypač kruopščiai tikrinamos, kad būtų saugios aplinkai ir žmonėms. Dėl šios priežasties naujos medžiagos registracijos procedūros trunka ilgiau. Šį laiką „Agrokoncernas“ išnaudojo tyrimams vietinėmis sąlygomis, todėl šiandien jau gali kalbėti ir apie rezultatus bei fungicido efektyvumą.

A.Radzevičius: „Įmonė „Agrokoncernas“ taps vartais, per kuriuos ši nauja unikali veiklioji medžiaga pateks į Lietuvos rinką. Ja naudodamiesi ūkininkai galės efektyviai kovoti su javų ligomis ir užauginti sveikesnį bei gausesnį derlių.“

„Šią veikliąją medžiagą savo agroinovacijų tyrimų centre stebime jau trejus metus ir esame įsitikinę, kad tai bus naujas didelis žingsnis į priekį. Mūsų laukeliuose atliktų tyrimų rezultatai yra labai panašūs į ūkininkų, kurie jau naudoja šią veikliąją medžiagą kitose Europos šalyse. Trejų metų duomenimis, šis produktas viename hektare užtikrina vidutiniškai 150 kg derliaus priedą, lyginant su kitu pažangiausiu rinkoje esančiu sprendimu“, – paaiškina A.Radzevičius.

Jis atkreipia dėmesį ir į tai, kad dėl šios naujos veikliosios medžiagos bus užkertamas kelias ligų atsparumui vystytis, o patentuota i-Q4 technologija užtikrins puikų produkto efektyvumą. Dėl i-Q4 technologijos veiklioji medžiaga geriau prilimpa prie augalo lapo, idealiai jį padengia ir labai greitai įsiskverbia į lapo vaškinį sluoksnį – pasėliai bus apsaugoti maksimaliai.

„Džiaugiuosi, kad „Agrokoncernas“ taps vartais, per kuriuos ši nauja unikali veiklioji medžiaga pateks į Lietuvos rinką. Ja naudodamiesi ūkininkai galės efektyviai kovoti su javų ligomis ir užauginti sveikesnį bei gausesnį derlių“, – kalbėjo AgroTTC vadovas.

Planuojama, kad produktą su nauja „Inatreq Active“ veikliąja medžiaga ūkininkai galės įsigyti 2023 metų pavasarį.

Rekomenduojami video