Šiuo metu pasaulyje gyvena daugiau nei 7 mlrd. žmonių. Ir šis skaičius tebeauga. Skaičiuojama, kad maždaug po 50 metų perkopsime 10 mlrd. ribą, o amžiaus pabaigoje Žemėje bus apie 11 mlrd. milijardų žmonių. Tad neišvengiamai kyla klausimas: kur visi tilpsime?
Klimato kaitos problemą galima paaiškinti ir per didele žmonijos populiacija. Žmonių tiesiog yra tiek daug, ir jų poreikiai tokie dideli, kad planeta paprasčiausiai nesuspėja jų tenkinti. Ši problema ilgainiui taps dar aktualesnė. Žemėje darysis vis ankščiau ir ankščiau, todėl jau šiandien atsiranda žmonių, mąstančių apie alternatyvias žmonijos vystymosi galimybes. Vienas iš tokių žmonių, architektas Vincentas Callebautas, pasauliui pristato savo vandens miestų idėją.
Apie 70 proc. Žemės paviršiaus padengta vandeniu. V.Callebautas įsitikinęs, kad, daliai žmonijos persikėlus gyventi į jūras ir vandenynus, mums nebereikėtų taip spaustis, kartu galėtumėme daug efektyviau išnaudoti turimus resursus. Architekto suprojektuotos kolonijos būtų išspausdintos 3D spausdintuvais, kaip medžiagą panaudojant plastikines šiukšles, kuriomis šiuo metu teršiami vandenynai.
Remiantis architekto idėja, vienoje tokioje kolonijoje būtų apie 10 tūkst. butų, taip pat biurai, įvairios gamyklos, sodai ir netgi „jūrų fermos“.
Žinoma, jūrų miestai šiandien tėra tik graži idėja, bet mokslininkai jau beveik neabejoja, kad per artimiausius dešimtmečius dėl ledynų tirpsmo vandens lygis turėtų kilti. Skaičiuojama, kad iki amžiaus pabaigos pokytis gali siekti 4–6 m. Jeigu taip iš tikrųjų nutiks, V.Callebauto koncepcija gali tapti ne tik patraukli, bet ir labai aktuali.
Nuotrauka
Remiantis V.Callebauto idėja, vienoje tokioje kolonijoje būtų apie 10 tūkst. butų, taip pat biurai, įvairios gamyklos, sodai ir netgi „jūrų fermos“.
Parengta remiantis Arch Daily informacija.