Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žiniasklaida: amerikiečiai laiko J. Bideną „siaubingų debatų“ nugalėtoju

Dauguma Amerikos televizijos žiūrovų mano, kad demokratų kandidatas į JAV prezidentus Joe Bidenas nugalėjo dabartinį Baltųjų rūmų šeimininką Donaldą Trumpą per antradienį surengtus pirmuosius rinkiminius debatus, kurie sulaukė labai prasto šalies žiniasklaidos vertinimo.

Atitinkamus apklausų rezultatus trečiadienį pateikia JAV televizijos kanalai.

CNN, kurio žiūrovai tradiciškai labiau simpatizuoja demokratams, praneša, jog 60 proc. apklaustų televizijos žiūrovų mano, kad J. Bidenas geriau pasirodė diskusijose su savo varžovu kovoje dėl prezidento posto, 28 proc. pergalę skyrė D. Trumpui.

Televizijos kanalo CBS apklausa taip pat atiduoda pergalę J. Bidenui, bet šiuo atveju žiūrovų nuomonės pasiskirstė tolygiau: demokratų kandidatui pirmąją vietą skyrė 48 proc. respondentų, dabartiniam prezidentui – 41 proc.

Amerikos žiniasklaida labai kritiškai vertina pirmuosius debatus. Pasak CBS, jie „virto chaosu, kai D. Trumpas ir J. Bidenas pradėjo atakuoti vienas kitą“. O CNN vadina debatus „labai bloga paslauga demokratijai“ ir „absoliučiai siaubingais“.

Pasak CNN vyriausiojo redaktoriaus Chriso Cillizzos, kurio skiltis skelbiama pagrindiniame kanalo tinklalapio puslapyje, apie įvykusias diskusijas neįmanoma pasakyti nieko gero. „Ši vieta sąmoningai palikta tuščia. Tai buvo blogiausi debatai, apie kuriuos man yra tekę pasakoti“, - pažymi žurnalistas skyriuje, kuriame turi būti išvardyti stiprieji debatų aspektai.

JAV žiniasklaida kritikuoja dalyvius pirmiausia už tai, kad jie, užuot ramiai svarstę Amerikos visuomenei aktualius klausimus, kaltino ir užgauliojo vienas kitą. D. Trumpas kaltinamas už tai, kad vis pertraukdavo oponentą ir nepagrįstai savinosi įvairius nuopelnus. J. Bidenas sulaukė kritikos už tai, kad greitai perėjo prie D. Trumpo bendravimo manieros, vadino jį „klounu“ ir reikalavo, kad jis „užsičiauptų“.

Pirmieji D. Trumpo ir J. Bideno rinkiminiai televizijos debatai buvo surengti antradienį Klivlande (Ohajo valstija). Juos transliavo visi didžiausi televizijos kanalai nuo 21 valandos JAV Rytų pakrantės laiku (trečiadienio 4 valandos Lietuvos laiku). Transliacija truko pusantros valandos be pertraukų reklamai. Antrieji debatai įvyks spalio 15 d. Majamyje (Floridos valstija), tretieji – spalio 22 d. Nešvilyje (Tenesio valstija).

Rekomenduojami video