Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žemės ozono sluoksnis atsikuria, teigiama JT ataskaitoje

Pradėjęs nykti ozono sluoksnis, kuris saugo Žemę nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių, bus atkurtas iki šio amžiaus vidurio, teigiama pirmadienį paskelbtoje naujoje Jungtinių Tautų ataskaitoje.

Dėl tarptautinio bendradarbiavimo, prasidėjusio 1989 metais, kai buvo uždrausta naudoti ozono sluoksnį ardančias chemines medžiagas šaldymo priemonėse ir aerozoliuose, 99 proc. tokių junginių buvo palaipsniui pašalinta, teigiama JT aplinkos programoje.

Ozono sluoksnis yra viršutiniame stratosferos sluoksnyje ir blokuoja radiaciją, kuri gali žmogui sukelti odos vėžį, kataraktą, taip pat pakenkti pasėliams.

Iki 2040 metų didžioji dalis ozono sluoksnio vėl taps normali, o iki 2066 metų jis visiškai atsikurs, teigiama ataskaitoje. Mokslininkų teigimu, anksčiau nerimą kėlusi skylė virš Arkties užsivers iki 2045 metų. Jų išvados buvo pristatytos Amerikos meteorologijos draugijos 103-iajame metiniame susitikime Denveryje.

„Veiksmai ozono sluoksniui atkurti yra precedentas veiksmams dėl klimato kaitos“, – pareiškė Pasaulio meteorologijos organizacijos generalinis sekretorius Petteris Taalasas. – Mūsų sėkmė laipsniškai atsisakant ozono sluoksnį ardančių cheminių medžiagų rodo, ką galima ir reikia skubiai daryti, siekiant atsisakyti iškastinio kuro, sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir taip apriboti temperatūros kilimą“.

Rekomenduojami video