Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vokietijoje kurija apmokėjo prasilošusio kunigo milijoninę skolą

Didžiąją savaitę Vokietijos pasaulietinėje žiniasklaidoje pasirodė keletas pranešimų, kad Kelno arkivyskupija sumokėjo daugiau kaip 1 mln. eurų, kad padengtų kunigo skolas, įskaitant už azartinius lošimus. Didįjį ketvirtadienį arkivyskupija šiuos pranešimus patvirtino.

Pinigai buvo sumokėti penkiomis dalimis 2015 ir 2016 metais. Jie buvo paimti iš specialaus vadinamojo „vyskupo kėdės“ fondo, kuris taip pat naudojamas dvasininkų seksualinio išnaudojimo aukų patirtai žalai atlyginti ir arkivyskupo Rainerio Maria Woelki (Rainerio Marijos Violkio) mėgstamam projektui – Kelno katalikų teologijos universitetui – finansuoti.

Arkivyskupija savo veiksmus pagrindė teigdama: „Kelno arkivyskupija, vykdydama savo pareigą rūpintis kunigais, stengiasi paremti į sunkią padėtį patekusiesiems. Kokią formą tai įgauna, priklauso nuo kiekvieno konkretaus atvejo.“ Daugiau bylos detalių neatskleista.

Incidentas buvo „gėdingas ir keliantis didžiausią nerimą“, – Didįjį šeštadienį laikraštyje „Kölner Stadtanzeiger“ komentavo Vokietijos vyskupų konferencijos patariamosios valdybos dėl dvasininkų seksualinio išnaudojimo atstovas Johannesas Norpothas (Johanesas Norpotas).

Jis palygino sumą, išleistą vieno kunigo skoloms padengti, su kompensacijos suma, kurią gavo kiekviena dvasininkų seksualinio išnaudojimo auka. Kunigas arkivyskupijai kainavo 1,15 mln. eurų, o dvasininkų seksualinio išnaudojimo aukos gavo nuo 20 000 iki 50 000 eurų.

„Dvasininkų seksualinės prievartos aukos, kurių dalis, skirtingai nei kunigai (Vokietijoje), neturi užtikrintų pajamų, gauna mažiau nei 2 proc. sumos, kurią arkivyskupija buvo pasirengusi sumokėti už kunigo paties sau sukeltus sunkumus. Belieka tik šuktelėti: iš gėdos nuleiskite galvas!“ pareiškė vyskupų konferencijos attsovas.

Vokietijos vyskupų konferencijos interneto svetainei bažnytinės teisės žinovai teigė, kad arkivyskupijos veiksmai, nepasitarus su atsakingomis institucijomis sumokėti daugiau kaip 500 000 eurų, pagal kanonų teisę yra neteisėti.

Rekomenduojami video