Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vokietija nepriims Baltarusijos pasienyje įstrigusių migrantų

Vokietija nepriims Baltarusijos pasienyje su ES įstrigusių migrantų. Tai ketvirtadienį lankydamasis Varšuvoje pareiškė Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis. Pranešimai, kad vyriausybė pasirengusi atsigabenti žmones į Vokietiją yra „melagingi pranešimai“, kuriais siekiama daryti „spaudimą“, sakė jis.

Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos atstovė Natalija Eismont prieš tai pareiškė, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel nori derėtis su ES dėl „humanitarinio koridoriaus į Vokietiją“ sukūrimo 2 000 Lenkijos pasienyje esančių migrantų. A. Merkel trečiadienį antrą kartą pabėgėlių krizę telefonu aptarė su A. Lukašenka.

Vokietija, anot H. Seehoferio, pasiruošusi prisidėti prie humanitarinės pagalbos pabėgėliams Baltarusijos pusėję. „Tačiau mes nepriimsime pabėgėlių ir nepasiduosime spaudimui“, - kalbėjo jis. Bet kokios humanitarinės paramos tikslas esą galiausiai yra, kad žmonės grįžtų į savo kilmės šalis.

Kaimyninei Lenkijai ministras pareiškė „solidarumą“ ir „padėką“. „Tai, ką Lenkija daro šioje krizėje, yra teisinga ir legitimu“, - teigė jis. Atitverdamas sienas, Lenkija esą paiso ne tik savo, bet ir ES interesų. Lenkijos vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis patvirtino, kad jo vyriausybė nekeis kurso. „Čia nebus kelio ciniškai nelegaliai migracijai“, - pažymėjo jis.

Rekomenduojami video