Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vokiečių profesorius: koronavirusas Hamburge nenužudė nė vieno žmogaus

Hamburgo teismo medicinos profesorius Klausas Puschelis pateikė neįprastą nuomonę apie koronaviruso poveikį žmogui. Autoritetingo eksperto teigimu, virusas iš tiesų paveikė visuomenės gyvenimą, tačiau didžiausia žala yra ekonominė – dėl taikomų drakoniškų priemonių jį stabdyti. Medikas mano, kad nuo viruso miršta tik jau turintys rimtų lėtinių ligų žmonės, „kuriems taip ar taip būtų likę metai gyventi“.

„Šis virusas paveikia mūsų gyvenimus visiškai netikėtu būdu. Tačiau tai nesusiję su paties viruso keliama grėsme. Maža to, aiškėjanti astronominio dydžio ekonominė žala neprilygsta paties viruso keliamai žalai“, – įsitikinęs ekspertas. K. Puschelis kartu su savo kolegomis šiuo metu užsiima koronaviruso aukų tyrimais Hamburge. „Die Welt“ cituojamas mokslininko tikslas: „Mes norime išmokti iš mirusiųjų tam, kad galėtume perduoti gyviesiems. Mes bandome suvokti, nuo ko iš tiesų mirė taip vadinamosios koronaviruso aukos, siekiant pateikti klinikinio gydymo išvadas žmonėms, kurie suserga. Mes žiūrime iš arčiau: kaip virusas paveikia širdį, plaučius ir kitus vidaus organus?“

„Hamburge kol kas nė vienas jų (iš K. Puschelio tirtų žmonių kūnų, – red. past.) be lėtinių ligų nemirė nuo viruso, – paaiškino medikas. – Visi, kuriuos tyriau iki šiol, sirgo vėžiu, turėjo chronišką plaučių ligą, buvo užkietėję rūkaliai arba labai nutukę, kenčiantys nuo diabeto ar širdies ir kraujagyslių ligų. Virusas buvo tas paskutinis lašas“.

Skrodimus atlikusio teismo eksperto teigimu, Hamburge buvo užfiksuotas ir 100-mečio mirties nuo koronaviruso atvejis. „Ar tai buvo paskutinis lašas? Pats paskutiniausias“, – „Die Welt“ cituojamas ekspertas.

Medikas tvirtina norintis tik nuraminti visuomenę. „Susikoncentravus į kelis negatyvius procesus baimės virsta labai didele našta“, – paaiškino teismo medicinos medikas. Anot jo, nėra priežasties baimintis ligos plėtros ir mirtingumo ryšio Hamburgo regione.

„Covid-19 yra mirtina liga tik išskirtiniais atvejais, tačiau daugeliu atvejų tai yra nepavojinga virusinė infekcija“, – cituojamas jis. K. Puschelio teigimu, pasaulis „apsivertė aukštyn kojom“ dėl šio viruso sparčios plėtros, nes žmonės jam neturi imuniteto: „Tačiau pas mus Vokietijoje nėra tokios sąlygos, kaip Italijoje. Mes turime gerą sveikatos apsaugos sistemą ir aš esu tikras, kad su pandemija galime puikiai susitvarkyti“.

Tiesa, ekspertas džiaugiasi, kad jam nereikia priimti politinių sprendimų, kurie nebūtinai sutaptų su jo, kaip mediko, įsitikinimais.

Rekomenduojami video