Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Visbičo mieste ir toliau siaučia lietuviai žudikai

Didžiojoje Britanijoje kalėti iki gyvos galvos nuteistas lietuvis Kęstutis Baužys (46 m.). Tiesa, jis galės pateikti prašymą išleisti jį į laisvę po 17 kalėjimo metų.

Kaltę neigė

Lietuvis K. Baužys nusikaltimą įvykdė šių metų balandžio 5-ąją. Vyras nužudė savo ilgametę draugę Džilvą B. (48 m.) ir pasislėpė nuo teisėsaugos, o sugautas bandė įteigti pareigūnams, kad auka – pati kalta.

Tą balandžio 5-ąją, 8 valandos 30 minučių vakaro, paramedikai gavo iškvietimą atvykti į namus, esančius Visbičo mieste – esą ten gyvenanti moteris, būdama neblaivi, daug kartų krito, o dabar jau nebekvėpuoja. Atvykę paramedikai rado negyvą moterį su daugybe mėlynių ant lūpų, rankų ir veido. Medikams moters sužeidimai iškart sukėlė įtarimų, tačiau K. Baužys tvirtino, esą moteris buvusi neblaivi, šlitinėjusi ir trankiusis į namų sienas, be to, ne kartą kritusi.

Vis dėlto paramedikai įtarė, jog moteris sumušta, be to, jie pastebėjo, kad Džilva mirusi gerokai anksčiau nei buvo iškviesta pagalba, tad apie tai pranešė policijai.

Tiriant moters mirties aplinkybes paaiškėjo, jog 8-tą valandą vakaro K. Baužys buvo užsukęs į greta namų esančią parduotuvę ir, pirkdamas ten alkoholio, prasitarė pardavėjui, kad nekvėpuoja žmona. Eidamas iš parduotuvės K. Baužys sutiko pažįstamą moterį ir paprašė, kad ši iškviestų medikus. Tačiau moteris nemokėjo angliškai, tad paskambino sūnui ir paprašė, kad šis iškviestų greitąją pagalbą.

Atlikus lavono ekspertizę, daktaras Netas Keris pateikė išvadas policijos pareigūnams: moteris mirė, kai nuo patirtos didžiulės traumos dviejose vietose plyšo kepenys. N. Keris pabrėžė, kad tokią traumą žmogus gali patirti tik krisdamas iš aukščio arba per avariją, jeigu buvęs neprisisegęs diržu ir lėkęs itin dideliu greičiu. Arba dar – nuo kito žmogaus smūgių. Taip pat medikai pastebėjo, jog ant kūno būta daugybė senų sužalojimų, kurie itin panašūs į smurtą.

Tuomet pareigūnai paskelbė įtariamojo paiešką. Kadangi Džilvos B. mirties dieną namuose buvo tik K. Baužys, jis ir tapo pagrindiniu įtariamuoju. Pareigūnams teko kelias dienas ieškoti šio vyriškio, nes šis jau buvo spėjęs pasislėpti.

Balandžio 13-ąją vyras rastas miegantis palapinėje, netoli Visbičo miesto. Sulaikytas vyras visą laiką neigė nužudęs savo mylimąją, tačiau visi įrodymai bylojo ne jo naudai, tad teismas lietuviui skyrė griežtą bausmę.

Jau teisme detektyvas inspektorius Alanas Peidžas pažymėjo, kad iš aukos kūno galima spręsti, jog prieš ją buvo dažnai smurtaujama. „Nors iš moters nesame gavę jokio skundo dėl smurto, tačiau surinkti įrodymai rodo, kad auka ilgą laiką kentė draugo priekabes. Tad prašome visų, kas kenčia nuo smurto nesigėdyti ir nebijoti, o pranešti pareigūnams. Smurtas artimoje aplinkoje neretai baigiasi itin skaudžiai“, ­– po teismo į visuomenę kreipėsi A. Peidžas.

Daugybė nusikaltimų

Beje, vos 26 000 gyventojų turinčiame Visbičo mieste, tai ne pirmas žiaurus nusikaltimas, kurį įvykdė mūsų tautiečiai. Šis miestelis itin pamėgtas emigrantų iš Lietuvos – 2014 metų statistikos duomenimis šiame mieste gyveno net 5000 lietuvių. Visbičo miesto bibliotekose ir kitose viešose vietose net yra pateikti vertimai į lietuvių kalbą. Be to, mieste yra net dvi lietuvių krepšinio komandos, lietuviškų patiekalų restoranas bei kelios lietuviško maisto parduotuvės.

Tačiau kartu su padoriais lietuviais į Visbičą išsikraustė ir tuntas nusikaltėlių.

Apie kraupius lietuvių nusikaltimus Visbiče ne kartą rašyta ne tik miesto laikraščiuose, tačiau pranešta ir visai Didžiajai Britanijai. Ir laikraščiuose, ir televizijos laidose buvo ne kartą rodoma, kad Visbičo miestelis nebesugeba susitvarkyti su į miestą atplūdusiais nusikaltėliais iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos, esą miestelį apgulusi „mafija iš Pabaltijo“.

Tačiau be emigrantų Visbičui būtų dar blogiau. Prieš kurį laiką „BBC“ parodė dokumentinį filmą „Diena, kai imigrantai išvyko“ (angl. „The Day The Immigrants Left“), kuris atkleidė, kokią reikšmę imigrantai darbininkai turi šalies ekonomikai. Filmo autorius Evanas Deivisas pasiūlė 11 bedarbių britų kelioms dienoms pakeisti imigrantus jų darbuose Visbičo mieste.

Dalyviai sutiko praleisti nuo vienos iki trijų dienų dirbdami vienoje didžiausių bulvių kompanijų Jungtinėje Karalystėje, daržovių fermoje, statybų kompanijoje ir indų restorane.

Bulvių pakavimo skyriuje eksperimento metu turėjo dirbti trys britai. Teris ir Paulas, į darbą turėję ateiti 5 valandą 15 minučių, pavėlavo po pusvalandį. Vis dėlto jie pasirodė geriau nei Levisas, kuris 12 valandą nakties organizatoriams parašė žinutę, kad „ką tik grįžo namo ir jaučiasi nekaip, tad darbe nepasirodys“.

Paulas, kurio vadovu buvo paskirtas rytų europietis Jurijus, buvo pasipiktinęs sunkiai ištariamu šio vardu: „Geriau vadinsiu jį Bobu“. Galų gale Paulo ir Terio darbą teko perdaryti, nes jie nesugebėjo suskaičiuoti produkcijos. Ne ką geriau britams sekėsi ir daržovių fermoje bei indų restorane. Keli jų išvis nepasirodė, motyvuodami įvairiomis „ligomis“, kiti tiesiog nesugebėjo atlikti darbo.

Taigi, nors imigrantai ir garsėja nusikaltimais, be jų miestas neapsieitų.

Tragedija viešbutyje

O nusikaltimų – ir gana žiaurių – vis tik pasitaiko. Štai 2013-aisiais tautietis Donatas Doblys (53 m.) išžagino ir uždusino bendraamžę Virginiją J. Už kraupią žmogžudystę D. Doblis buvo nuteistas 16 metų nelaisvės.

Susitikę jiedu užsiregistravo viešbutyje „Hare and Hounds“, dar užsuko į parduotuvę, nusipirko alkoholio bei užkandžių ir patraukė į viešbučio kambarį...

Apie 24 valandą D. Doblys, nusileidęs į viešbučio registratūrą, pranešė, jog Virginija nebegyva. Atvykę pareigūnai moterį rado tysančią kraujo klane. Ant kūno buvo matyti žiauraus smurto ir daugybės įkandimų žymių. Vyras iš karto buvo suimtas.

Atlikus medicininę ekspertizę, buvo nustatyta, jog moteris mirė uždusinta ir smarkiai apsinuodijusi alkoholiu. Taip pat – kad du kartus išžaginta.

Po nusikaltimo britų pareigūnai ieškojo ir daugiau moterų, galėjusių nukentėti nuo D. Doblio, tačiau tokių neatrado.

Teisme D. Doblys savo kaltę pripažino tik iš dalies. Jis buvo nuteistas dėl netyčinės žmogžudystės ir pakartotinos prievartos. Už tai lietuvis pasiųstas kalėti 16 metų. Šią bylą tyręs detektyvas inspektorius Ričardas Volas teisme pabrėžė, kad istorija buvo itin bjauri – aukai teko patirti siaubingą seksualinę prievartą ir smurtą.

Neišaiškinta byla

Ne kartą buvo aprašoma ir Visbičo gyventojos Alisos Dmitrijevos – jaunos nepilnametės emigrantės iš Latvijos – žmogžudystė.

Mergina dingo 2011-ųjų rugpjūtį, o jos kūnas buvo rastas 2012 metų sausio 1-ąją netoli Kings Lino miesto. Mergina buvo pasmaugta.

Neoficialiais duomenimis, A. Dmitrijeva buvo narkomanė ir buvo prasiskolinusi lietuviui, vadinamam Dainiuku, iš kurio pirkdavo narkotikus.

Tačiau ši byla taip ir liko neišaiškinta iki šiol.

Mirtinai sumušė

2011-aisiais už tai, kad sumušė ir paliko numirti savo kambario draugą Eriką U. (36 m.) kalėti iki gyvos galvos buvo nuteistas lietuvis Tomas Krasnovas (28 m.). Į laisvę T. Krasnovas galės prašytis išleidžiamas 2028-aisiais.

Šis nusikaltimas buvo įvykdytas 2010-ųjų pabaigoje. T. Krasnovas su Eriku viename kambaryje Visbiče gyveno tris savaites. Vyrukai buvo susitarę pasikeisdami kas savaitę pirkti maisto produktus, tačiau Erikas pinigus pragerdavo. T. Krasnovas už tai pykdavo ant kambario draugo, kol vieną dieną tas pyktis išsiliejo smūgiais.

Tą savaitgalį T. Krasnovas, Erikas ir dar vienas tautietis girtavo, kai alkoholis baigėsi, trijulė patraukė į parduotuvę nusipirkti dar „velnio lašų“. Pakeliui T. Krasnovas puolė daužyti ir smaugti girtutėlį Eriką. O kai šis parvirto, T. Krasnovas kelis kartus užšoko ant kambario draugo galvos ir dar keletą kartų įspyrė. Leisgyvį Eriką „draugai“ paliko tysoti parke, o patys nupėdino pirkti alkoholio.

Negyvą Eriką rado praeiviai ir iškvietė greitąją, tačiau šis dėl patirtų sužalojimų jau buvo miręs.

Moterį sutrypė

Tais pačiais 2011-aisiais taip pat kalėti iki gyvos galvos nuteistas ir dar vienas lietuvis – Tomas Ačas (32 m.). Šis vyras dar 2009 metais ypač žiauriai nužudė savo kaimynę ir bendradarbę Jolantą D. (38 m.).

Jolanta buvo rasta savo kambaryje praėjus trims dienoms po nužudymo, kai šios pasigedo draugai. Įėję į moters kambarį, Jolantos draugai buvo priblokšti bjauraus kvapo. Apžiūrėję visas pakampes, moters kūną jie aptiko paslėptą tarp dviejų čiužinių. Atlikus tyrimą, Jolantos kambaryje rasti T. Ačo pirštų antspaudai, taip pat ant patalynės aptikta vyro kraujo, o jo kambaryje – kruvina šlepetė.

Nors T. Ačas įnirtingai neigė nužudęs Jolantą, tačiau įrodymų buvo apstu. Ekspertai nustatė, kad  T. Ačas užpykęs ant moters ją tiesiog trypte sutrypė. Jolantai buvo trūkusios kepenys, sulaužyti keli šonkauliai, pažeista gerklė.

Laisvės nebeišvys

2006-aisiais emigrantai Gintautas Leinartas bei Ruslanas Ignatenka Anglijoje iki gyvos galvos nuteisti už 20 metų tautiečio Alvydo G., pravarde Drakonas, nužudymą iš keršto. Į laisvę jiedu būtų galėję prašytis 2021 metais. Tačiau vienas jų – R. Ignatenka (36 m.) – 2015 metais buvo nužudytas kalėjime.

Teismo metu paaiškėjo, kad vyrukai tiek kartų badė Alvydą, kad nukrito net peilio geležtė. Tiek G. Leinartas, tiek R. Ignatenka neigė nužudę Drakoną, tačiau įrodymų pakako.

Beje, jau teisme R. Ignatenkos advokatas Džeremis Bensonas sakė, kad lietuviams bus ypač sunku kalėjime, mat jie nemoka anglų kalbos ir kiti kaliniai iš jų dėl to tyčiosis. Atrodo, tai buvo tiesa, mat R. Ignatenkai kalėjime buvo perrėžta gerklė.

 

Žaneta KALĖDAITĖ

Rekomenduojami video