Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vilnius amerikiečio juostoje apie A. Hitlerį tapo Vatikanu

Amerikiečių režisierius Christopheris Cassellis savo naujausią filmą apie nacių lyderio Adolfo Hitlerio ryšius su tuomečiu popiežiumi Pijumi XII kuria Vilniuje, kuris juostoje pavirto Vatikanu.

A. Hitleris niekada nesilankė Vilniaus Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje, bet būtent čia buvo galima išvysti, kaip 15-metis būsimas diktatorius gauna Sutvirtinimo sakramentą, tai – scena iš filmo, kuriame barokinė bažnyčia atlieka Linco šventovės vaidmenį. Kitos sostinės vietos virsta Berlynu, Miunchenu, Vatikanu ar Lenkijos miškais.

Atkuriamosiosios dokumentikos filme „Popiežius prieš Hitlerį“ pasakojama, kaip Antrojo karo laikais popiežius Pijus XII bandė pasipriešinti A. Hitleriui.

„Lietuvoje filmuojamos tik atkuriamosios dokumentikos scenos. Režisierius istorikus, Vatikano specialistus kalbino Amerikoje bei keletui dienų buvo išvykęs į Vatikaną ir kalbino ekspertus tenai“, – teigė UAB „Baltijos filmų paslaugos“ prodiuserė Lineta Mišeikytė. Ji taip pat atskleidė, kad filmui ypač atidžiai rinkti kostiumai, kurių autentiškumas netgi suklaidino praeivius.

Filmo premjera JAV numatyta rugsėjį, tarptautinė – keliomis savaitėmis vėliau.

Rekomenduojami video