Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Viena Niujorko slaugytoja gavo pirmą JAV skiepą nuo Covid-19

Viena Niujorko slaugytoja pirmadienį tapo pirmuoju žmogumi Jungtinėse Valstijose, paskiepytu nuo COVID-19.
Sandra Lindsay, kuri Long Ailando žydų medicinos centre (LIJMC) rūpinasi kritinės būklės pacientais, buvo paskiepyta per tiesioginę televizijos transliaciją, maždaug 9 val. 30 min. (16 val. 30 min. Lietuvos laiku).

„Pirmoji vakcina suleista. Sveikiname, JAV! Sveikiname, PASAULI!“ – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė prezidentas Donaldas Trumpas. S. Lindsay sakė, kad injekcija „niekuo nesiskyrė nuo bet kurių kitų skiepų suleidimo“.

„Jaučiuosi puikiai. Jaučiu palengvėjimą“, – sakė ji. „Tikiuosi, kad tai žymi labai skausmingo mūsų istorijos laikotarpio pabaigos pradžią. Noriu, kad visuomenė pasitikėtų šios vakcinos saugumu. Išgyvename pandemiją, tad mums visiems reikia atlikti savą darbo dalį“, – pridūrė S. Lindsay.

Gubernatorius Andrew Cuomo, kuris svarbią akimirką stebėjo vaizdo ryšiu, pasakė S. Lindsay puoselėjantis viltį, kad vakcina jai ir kitiems kovos su pandemija fronto darbuotojams leis „pasijusti saugiems“. „Kol vakcinavimas pasieks kritinę masę, praeis ne vienas mėnuo. Tad tai yra šviesa tunelio gale, bet tunelis yra ilgas“, – sakė jis ir priminė žmonėms, kad reikia toliau laikytis rekomendacijų dėl socialinio atstumo.

Išduoti leidimai

Sekmadienį JAV pradėtas vakcinų platinimas po visą šalį. Sunkvežimiai su specialia šaldymo įranga vienas po kito riedėjo iš Mičigano valstijos Kalamazu mieste esančios bazės, įgyvendinant bendrą valstybinio ir privataus sektorių planą, kuriuo siekiama paskiepyti pažeidžiamiausius amerikiečius milijonais dozių vakcinos, sukurtos bendrovių „Pfizer“ ir „BioNtech“.

Šių brangių krovinių gabenimui į visas 50 valstijų – kartais su ginkluota apsauga – siuntų pristatymo bendrovės „FedEx“ ir UPS pasirūpino papildomais sunkvežimiais. Pirmiausia skiepais bus aprūpinti sveikatos apsaugos tarnybų darbuotojai ir slaugos namų gyventojai. Organizuojant istorinę kovos su COVID-19 pajėgų mobilizaciją iki trečiadienio planuojama išvežioti 2,9 mln. dozių vakcinos. JAV siekia dar šį mėnesį suleisti pirmąją iš dviejų vakcinos dozių 20 mln. žmonių.

„Dabar mes manome, kad pirmieji asmenys bus vakcinuoti pirmadienio rytą – praėjus mažiau nei 72 valandoms po to, kai JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) davė leidimą skubos tvarka naudoti vakciną“, – parašė Kentukio valstijos gubernatorius Andy Beshearas sekmadienį socialiniame tinkle „Twitter“.

Sekmadienį leidimą vakcinacijai naujuoju preparatu patvirtino ir federaliniai Ligų kontrolės centrai, paklusę FDA rekomendacijai. Apie šį proveržį paskelbta tamsiausiu pasaulį apėmusios pandemijos metu, Jungtinėse Valstijose ir daugelyje kitų pasaulio valstybių sparčiai augant užsikrėtusiųjų skaičiui, specialistams kovojant su skiepų priešininkų sėjamu skeptišku požiūriu į vakcinavimą, visuomenei pavargus nuo užsitęsusių karantinų ir ne visada laikantis saugumo reikalavimų. Augantis mirčių skaičius JAV Mirčių nuo COVID-19 skaičius JAV jau viršijo 299 tūkst. ir yra didžiausias pasaulyje.

Taip pat sparčiai auga užsikrėtimo atvejų skaičius: per praėjusią savaitę patvirtinta daugiau nei 1,1 mln. naujų COVID-19 atvejų, o bendras užsikrėtimo atvejų skaičius siekia 16,2 mln.

Visame pasaulyje nuo praėjusio gruodžio, kai koronaviruso protrūkis prasidėjo Kinijoje, jau mirė mažiausiai 1,6 mln. žmonių, registruota 72,3 mln. užsikrėtimo atvejų. JAV ekspertai pasveikino precedento neturinčias kovos su viruso plitimu pastangas, tačiau perspėjo žmones neatsipalaiduoti ir toliau laikytis atsargumo priemonių.

„Bijau, kad ateinančios kelios savaitės bus pragariškos, – perspėjo Naujojo Džersio gubernatorius Philas Murphy (Filas Merfis) interviu ABC.

– Todėl maldaujame žmonių, prašome, nepraraskite budrumo.“ Siuntų bendrovės UPS ir „FedEx“ iki trečiadienio turi pristatyti stiklinėse talpose esančių vakcinų siuntas į 636 vietas.

Maždaug 2,9 mln. vakcinos dozių yra gabenamos dėžėse su sausu ledu, nes turi būti laikomos 70 Celsijaus laipsnių šaltyje. Tyrimai parodė, kad vakcinos efektyvumas siekia 95 procentų. Amerikiečiai yra tikinami, kad vakcina yra saugi, jeigu jie nėra alergiški kuriai nors iš jos sudedamųjų dalių.

Rekomenduojami video