Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vergija šiandien: už kelis eurus parduodamos Šiaurės Korėjos moterys yra išnaudojamos Kinijoje

Dešimtys tūkstančių Šiaurės Korėjos moterų ir merginų tapo prekybos žmonėmis Kinijoje aukomis. Moterys nuolat kentė prievartavimus, buvo seksualiai išnaudojamos ir pardavinėjamos internete, skelbia naujo tyrimo ataskaitoje, kurią cituoja portalas „The Independent“.

Organizacijos „Korea Future Initiative“ atliktas tyrimas atskleidė, kad Kinijoje paplito nauji moterų ir merginų iš Šiaurės Korėjos seksualinio išnaudojimo būdai. Tyrimo rezultatai įrodė, kad moterys patenka į prekybos žmonėmis tinklus, patiria seksualinę prievartą ir prostituciją bei yra verčiamos tekėti.

„Bėgdamos iš savo tėvynės, kurioje vyrauja tironiškas patriarchalinis režimas, skurdas ir įtampa, Šiaurės Korėjos gyventojos patenka į prekybos žmonėmis ir kitų kriminalinių organizacijų atstovų rankas, – rašoma tyrimo ataskaitoje. – Moterys įtraukiamos į prekybos žmonėmis Kinijoje tinklą ir vyrai jas išnaudoja tol, kol išsenka jų kūnai.“

Kaip rašo „The Independent“, tyrimo autorė ir „Korea Future Initiative“ mokslininkė Yoon Hee-soon teigia, jog „Šiaurės Korėjos moterų ir merginų išnaudojimas Kinijos nusikaltėlių pasauliui kasmet atneša maždaug 105 mln. JAV dolerių pelną. Aukos pardavinėjamos vos už 30 Kinijos juanių (t.y. 4 JAV dolerius), priverčiamos tekėti už 1000 juanių (t.y. 146 dolerius), ir yra gabenamos į vietas, kuriose jas išnaudoja kibernetiniu seksu užsiimanti tarptautinio masto auditorija.“

„Aukomis tampa daugiausia 12–29 metų amžiaus moterys; jas prievartauja, pardavinėja ir grobia Kinijoje arba perveža tiesiai iš Šiaurės Korėjos. Dauguma aukų pardavinėjamos daugiau nei kartą ir yra priverstos užsiimti mažiausiai viena seksualinės vergovės forma per metus nuo tada, kai palieka savo tėvynę“, – pridūrė mokslininkė.

Ji portalui „The Independent“ sakė, kad virtualus seksas yra „nedidelė, pradinės stadijos, bet besiplečianti“ sfera prekyba žmonėmis iš Šiaurės Korėjos. Vos devynerių sulaukusios mergaitės yra verčiamos prieš kameras atlikinėti sekso aktus, kuriuos gyvai stebi auditorija iš viso paasaulio.

Tyrimas atskleidė, kad priverstinės santuokos ir toliau išlieka plačiai paplitusia prekybos žmonėmis Kinijoje forma. Santuokos prieš žmogaus valią itin dažnos kaimo vietovėse ir miesteliuose. Juose ir toliau kinai „perka, prievartauja, išnaudoja ir verčia vergauti“ moteris iš Šiaurės Korėjos.

„Daug prekybos žmonėmis aukų Kinijoje žuvo, nes nedidelėms gelbėjimo organizacijoms ir krikščionių misionieriams nepavyksta išgelbėti visų aukų. Jei norime išgelbėti nesuskaičiuojamą galybę Šiaurės Korėjos pabėgėlių Kinijoje, būtina imtis neatidėliotinų veiksmų, prieštaraujančių dabartinio dialogo tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos politikai“, – rašoma tyrimo ataskaitoje, kurią cituoja „The Independent“.

Pranešime tvirtinama, kad tarptautinės bendruomenės ignoruotas problemas atskleisti sugebėjusi nedidelė nevyriausybinė organizacija „Korea Future Initiative“, nesulaukusi nei valstybės, nei žmogaus teisių institucijų, nei dotacijas teikiančių įstaigų paramos ir finansavimo, turėtų būti paskata to paties imtis ir kitiems.

Praeitų metų lapkritį organizacijos „Human Rights Watch“ paskelbtoje ataskaitoje buvo nurodyta, kad Šiaurės Korėjos pareigūnai seksualiai išnaudoja moteris ir už tai yra beveik nebaudžiami. Seksualinė prievarta šalyje tokia paplitusi, kad tapo normaliu reiškiniu, teigia „The Independent“.

Gyvendamos patriarchalinėje visuomenėje, dauguma moterų dėl patirtos prievartos gėdijasi ir nesijaučia galinčios reikalauti prievartautojų atsakomybės. Dėl menkai moteris ginančių įstatymų, jos pasirenka apie tai nutylėti, rašoma „The Independent“.

Rekomenduojami video