Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vatikano požiūris į Rusiją yra „naivus ir utopinis“ – Lenkijos katalikų vyskupų vadovas

Lenkijos katalikų vyskupų konferencijos pirmininkas pareiškė, kad Vatikano požiūris į Rusiją yra „naivus ir utopinis“.

Arkivyskupas Stanisławas Gądeckis (Stanislavas Gadeckis) šią pastabą išsakė gegužės 23 d. paskelbtame interviu Lenkijos katalikiškai naujienų agentūrai KAI po gegužės 17-20 d. vizito Ukrainoje.

72 metų arkivyskupo buvo klausiama apie jo susitikimą su Vatikano sekretoriumi ryšiams su valstybėmis arkivyskupu Paulu Richardu Gallagheriu (Polu Ričardu Galageriu) Ukrainos sostinėje Kijeve.

Pokalbininkas pažymėjo, kad popiežius Pranciškus gavo „specialų memorandumą“ apie Vatikano „dabartinę Rytų politiką“. Suprantama, kad S. Gądeckis šį dokumentą popiežiui įteikė per kovo 28 d. privačią audienciją.

S. Gądeckis sakė: „Mano nuomone, Vatikano požiūris į Rusiją turėtų pasikeisti į brandesnį, nes ankstesnis ir dabartinis požiūris atrodo labai naivus ir utopinis.“

Jis teigė: „Žinoma, tikslas užmegzti ryšius ir dialogą yra kilnus, jis remiasi tuo, kad Rusija yra didelė ir nusipelno pagarbos. Tačiau iš Vatikano pusės lydi nepakankamai rimti apmąstymai“.

Be kita ko, jis pridūrė: „Rusijai Vatikanas yra svarbus subjektas, tačiau kartu jis gali būti ir žeminamas, kaip tai kelis kartus parodė pats V. Putinas, tyčia keliomis valandomis vėluodamas į numatytą susitikimą su popiežiumi.“

S. Gądeckis turėjo omenyje Rusijos prezidento ir popiežiaus susitikimus Vatikane 2013, 2015 ir 2019 m. Pranešama, kad 2013 m. V. Putinas į popiežiaus audienciją vėlavo 50 minučių, 2015 m. – 70 minučių, o 2019 m. – beveik valandą.

Arkivyskupas pridūrė: „Šventasis Sostas turėtų suprasti, kad santykiuose su Rusija turėtų būti, švelniai tariant, atsargesnis, nes iš Vidurio ir Rytų Europos šalių patirties atrodo, kad melas yra antroji Rusijos diplomatijos prigimtis.“

Poznanės (vakarų vidurio Lenkija) arkivyskupas išsakė mintį, kad Vatikano diplomatija istoriškai „nuvertino“ Vidurio ir Rytų Europos šalis.

S. Gądeckis pripažino, kad Šventasis Sostas yra įsipareigojęs laikytis neutralumo tarptautiniuose reikaluose.

„Vatikano diplomatija – žinodama, kad krikščionys dažnai kovoja abiejose pusėse – nenurodo vieno agresoriaus, bet stengiasi daryti viską, kad diplomatinėmis pastangomis būtų pasiektas taikus sprendimas“, – sakė jis.

Mintį užbaigė sakydamas: „Tačiau šiandien, karo situacijoje, kaip pabrėžia Ukrainos graikų apeigų Katalikų Bažnyčios vadovas arkivyskupas Sviatoslavas Ševčukas, svarbiausia, kad Šventasis Sostas visais lygmenimis remtų Ukrainą ir nesivadovautų utopinėmis idėjomis, perimtomis iš išsivadavimo teologijos.“

Rekomenduojami video