Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vasaros derlius – ant dainininkės kūno

Žolinės vakarą žymus floristas Modestas Vasiliauskas vėl stebino kauniečius neįprastu sumanymu – dainininkę Donatą Virbilaitę papuošė kvepiančia ir gardžia suknele iš lauko gėlių ir uogų. Grožis iš pievų Šilainių mikrorajone esančiame lietuviškų patiekalų restorane "Bernelių užeiga" rinkosi smalsuoliai, norintys pamatyti, kaip iš įvairių augalų ir uogų gimsta neįprastas reginys – vasara dvelkianti suknelė.

Kūrinio autorius M.Vasiliauskas drabužiui sukurti naudojo hortenzijas, saulėgrąžas, saulenes, rykštenes, putinų uogas ir kitus augalus. Beveik visos gėrybės, anot floristo, atkeliavo tiesiai iš Lietuvos pievų ir tik kelios gėlių rūšys atvežtos iš Nyderlandų.

ddjjah

Viskas gerai, tik nuo gėlių plaukuose truputėlį svyra galva. "Rykštenių visos palaukės priaugę, tad ir stengiamės imti tai, ką turime, – rodydamas į mažai kam žinomą Lietuvos laukų gėlę, pasakojo M.Vasiliauskas.

– Per Žolinę žmonės šventina savo derlių, tad gėlės šį kartą skirtos šiai šventei." Nemenkas svoris Aprengti modelį trunka apie valandą, tačiau visas tokios suknelės kūrybinis procesas gerokai ilgesnis – iš pradžių daromas metalinis karkasas, renkamos gėlės ir uogos. Gėlių kiekio šios suknelės gamybai M.Vasiliauskas sako preciziškai neskaičiavęs, nes to padaryti tiesiog neįmanoma, tačiau apytikrį svorį įvardyti gali. "Na, manau, turėtų sverti apie 20–30 kg – nei daug, nei mažai", – šypsosi suknelės autorius.

 Prieš kelerius metus vykusiame panašiame renginyje vienas iš floristo modelių dėl fiziškai sunkaus proceso net nualpo, tačiau šį kartą sutikusi būti modeliu D.Virbilaitė sako, kad suknelė jai nėra per sunki. "Viskas gerai, tik nuo gėlių plaukuose truputėlį svyra galva", – juokėsi mergina.

Idėjos neišsenka M.Vasiliauskas smalsuolius neįprastais augalų drabužiais džiugina nebe pirmą kartą. Floristas yra sukūręs suknelių iš gintarų, povo plunksnų, keptų koldūnų, vytintų žuvų, monetų ir net kanalizacijos šulinio. Tikslaus kūrinių skaičiaus jis įvardyti negali: "Net nežinau, kelinta tai suknelė. Iš tiesų tai neskaičiuoju, nes tuo užsiimu jau gana seniai."

Vien šią vasarą tai jau šeštas stebinti mėgstančio floristo darbas. Dar vieną neįprastą apdarą M.Vasiliauskas ketina pristatyti rudenį.

Rekomenduojami video