Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Varšuvoje protestai prieš kunigų pedofiliją

Lenkijos opozicija skelbia, kad sudarys nepriklausomą komisiją, kuri sieks aprašyti ir teismui perduoti kunigų pedofilijos atvejus. Sekmadienį aukų asociacija surengė protestą prie Varšuvos bažnyčių ir parodė lytinių nusikaltimų žemėlapį, kuriame – per 250 įtariamų ir patvirtintų atvejų. Nuo tada aktyvistai sako sulaukę dar dešimčių pareiškimų. Bažnyčia žada lapkritį paskelbti savąjį plataus masto tyrimą.

Už kunigų nusikaltimus prieš savaitę atleidimo paprašė vyskupas Varšuvoje, o sekmadienį – Opolės vyskupas.

Varšuvoje proteste su lozungu „Vyskupe, dangstyti pedofiliją – nusikaltimas“ dalyvavo keli šimtai žmonių, tačiau ir tokio masto protestas neįprastas šalyje, kur Katalikų bažnyčios įtaka didžiulė.

Pirmadienį opozicijos parlamentarė Joanna Scheuring-Wielgus pažadėjo inicijuoti komisiją, kuri sieks gauti prieigą prie slaptų bažnyčios archyvų ir išsiaiškinti nusikaltimų mastą.

„Lenkijos Katalikų bažnyčia elgiasi visai kitaip negu Airijos, Vokietijos, Pensilvanijos ar Australijos. Lenkijos bažnyčia mano, kad nėra atsakinga už savo padarytą žalą. Bet ji atsakinga. Kitų šalių vyskupai ir kunigai tai supranta, suprasti turi ir mūsiškiai“, – sako ji.

Prievartos aukų asociacija „Nebijok“ sudarė visą žemėlapį, kur 280 nusikaltimų prieš nepilnamečius atvejų. Dalis – teismo nuosprendžiai, dalis spaudos arba pačių aukų pranešimai. Nuo sekmadienio esą kreipėsi dar apie 100 žmonių, ilgai slėpę, ką patyrė. Asociacijos „Nebijok“ vadovas Marekas Lisinski sako, kad pernelyg ilgai šalis tai laikė tabu.

„Norime protestuoti prieš Bažnyčios pasyvumą, nes ji nieko nedaro dėl įvykdžiusiųjų nusikaltimus. Kovojame jau seniai, bet mus ignoruoja. Tai patvirtina vyskupų pareiškimai, kad patys esame dėl visko kalti“, – tikina jis.

Vyskupų konferencija žada savąją ataskaitą pateikti po mėnesio, kol kas atleidimo už sunkias nuodėmes paprašė du vyskupai, vieno iš kurių parapijoje neseniai nuteisti šeši kunigai. Valdantys dešinieji, tvirtai remiami bažnyčios, Seimo komisijoje tikriausiai nedalyvaus.

Rekomenduojami video