Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
V. Stakėnas: tėvo akyse esu sūnus nevykėlis

„Baigęs medicinos studijas supratau, kad šis kelias ne man, o kai pranešiau tai tėvams, kilo kone Trečiasis pasaulinis karas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“ apie asmeninius išgyvenimus atvirai pasakoja Virgis Stakėnas. Anot kantri muzikos atlikėjo, jis savo tėvo akyse yra sūnus nevykėlis, iškeitęs mediko karjerą į muziką. 

V. Stakėnas gimė garsaus Šiaulių mediko šeimoje, todėl ir aplinkiniai manė, kad abu Stakėnų vaikai užaugę pasirinks mediciną. Muzikanto sesuo tapo biochemike ir apsigyveno Bostone, o jis pats, pasirinkęs muzikanto kelią, aplinkinių lūkesčių nepateisino.

„Su tėčiu ryšys labai specifinis, nes aš jo akyse esu sūnus nevykėlis. Jis buvo  žinomas chirurgas, vadovavo Šiaulių miesto sveikatos tarnybai, turėjo aibę mokinių, kurie dabar dirba visoje šalyje ir užsienyje. Baigus mokyklą, niekas nesakė, kad būtinai turiu stoti į mediciną, bet visi aplinkui tik apie tai ir kalbėjo“, – prisimena V. Stakėnas.

Studijuojant V. Stakėno kurse buvo 11 vaikinų, iš kurių septyni turėjo gitaras ir nuolat jomis grodavo, tad nesunku įsivaizduoti, koks buvo pirmasis jo pirkinys už studentišką stipendiją. „Nuo to viskas ir prasidėjo. Galiausiai mokslai pradėjo strigti, nes aš norėjau groti“, – atsiminimais dalijasi atlikėjas.

Vis dėlto V. Stakėnas medicinos studijas baigė ir, grįžęs į Šiaulius, įsidarbino onkologijos skyriuje, tačiau suprato, kad mediko kelias – ne jam. Pranešus šią žinią tėvams, namuose kilo kone Trečiasis pasaulinis karas, bet vėliau trumpam įsivyravo taika, nes V. Stakėnas pradėjo studijuoti specialiąją pedagogiką ir logopediją.

„Mokiausi labai gerai, paskutiniais metais netgi gaudavau didesnę stipendiją. Baigęs studijas pasirinkau pedagogo darbą ir aštuonerius metus atidirbau pagalbinėje mokykloje su sunkiai auklėjamais vaikais, turinčiais intelekto, bendravimo ir socialinių problemų. Tačiau visą tą laiką tėvai laukė, kada aš vėl būsiu normalus žmogus, o ne tas, kuris brazdina gitara“, – juokiasi muzikantas.

Per savo karjerą parašęs daugiau nei 300 baladžių, išleidęs dvi dešimtis albumų ir apdovanotas už nuopelnus Lietuvai, karjeros pradžioje V. Stakėnas mėgavosi kiek kuklesniais pasiekimais: mokytojo alga tuo metu Lietuvoje siekė 150 rublių, o už pirmą išleistą albumą pavadinimu „Gyvenimas“ dainininkas kišenę papildė vos 50 rublių.

Tačiau savo muzika garsus atlikėjas pasiekė ne tik melomanų širdis, bet ir užkariavo būsimą žmoną. „Mano draugas didžėjus pakvietė į vieną studentų vakarą. Iš karto į akis krito liekna ir labai simpatiška mergina. Man labai patiko, kad ji buvo aukšta, nes šokant nereikėjo susilenkti“, – juokiasi muzikantas.

Pasak V. Stakėno žmonos Ramutės, dviem menininkams gyventi lengviau, nes jie geriau supranta vienas kitą. Drauge jau 38 metus gyvenantys sutuoktiniai teigia, kad jų sėkmingos santuokos paslaptis – sutuoktiniui duoti erdvės, tačiau visada išlikti greta.

 

Rekomenduojami video