Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
V. Putinas savo valdininkams liepė „evakuoti“ vaikus iš užsienio

Rusijos valdininkams, net ir paties aukščiausio lygio, rekomenduojama susigrąžinti užsienyje besimokančius vaikus, praneša leidinys „Znak“.

Leidinys pažymi, kad valdžios atstovams nesiūloma laukti, kol mokslai bus baigti, o atsivežti savo vaikus „dabar pat – pervedant juos į Rusijos aukštąsias mokyklas“. Į tėvynę taip pat turėtų grįžti ir deputatų bei valdininkų tėvai, jeigu vyresnioji karta dėl kažkokių priežasčių gyvena užsienyje. Šį Rusijos prezidentūros prašymą leidiniui patvirtino iškart penki pašnekovai, kuriuos šis klausimas liečia tiesiogiai.

Rekomendacija „iš aukščiau“ palies visus: nuo pačios prezidento administracijos darbuotojų, iki visų lygių deputatų. Šio nurodymo neišvengs net ir valstybinių korporacijų darbuotojai. Tiems, kurie uždels su šio „prašymo“ įgyvendinimu, bus priminti jau žinomi atvejai, kai artimųjų buvimas užsienyje tapo svarbiu faktoriumi, apsunkinusiu tolimesnę karjerą valstybės sektoriuje, karjeros galimybes, tikino leidinio pašnekovai. Pasak vieno iš pašnekovų, vien per pastaruosius kelis mėnesius jam tapo žinomi keli tokie atvejai.

Rusijoje įvairūs skandalai, susiję su tuo, kad politinio elito vaikai išsimokslinimą įgyja užsienio universitetuose, tuo metu kai jų tėvai iš televizoriaus ekranų kala informaciją apie patriotizmą ir „priešus“, yra gana dažni. 2012 Aleksejus Navalnas savo tinklaraštyje publikavo informaciją, kad užsienyje mokosi visos trys Sergejaus Železniako dukterys. Šis „Jedinaja Rosija“ partijos narys yra gana aktyvus „patriotas“ rusų televizijoje.

Užsienyje išsilavinimą įgijo ir liko ten gyventi senatorės Jelenos Mizulinos sūnus – beje, jo „susigrąžinti“ jau nepavyks, jis jau pilnametis. Buvęs vaikų teisių ombudsmenas Pavelas Astachovas išvis išskirtinis atvejis – jo vaikas gimė Kanuose. Pasak „Znak“ šaltinių, būtent tokia europietiškai orientuota jo šeima, kartu su jo darbą lydėjusiais skandalais, ir nulėmė vėlesnį jo atstatydinimą iš pareigų. JAV augo bei ten išsilavinimą įgijo ir Rusijos užsienio reikalų ministro dukra Jekaterina. Pramonės ministro Deniso Manturovo sūnus aukštąją mokyklą baigė Šveicarijoje. Rusijos komunistų partija dar 2013 metais siūlė „uždrausti valdininkams turėti sąskaitų ir aktyvų užsienyje“, tačiau nesulaukė valdančiųjų pritarimo.

Sureaguos labiau nei dėl Vakarų sankcijų

Politologas Stanislavas Belkovskis mano, kad tokios rekomendacijos greičiau nulemtų valdininkų pasitraukimą iš valdžios vertikalės, negu iš tiesų sugrąžintų „geriausius protus“ iš užsienio. „Iš vienos pusės, visa tai puikiai dera su kompleksu veiksmų, pagal kuriuos šalies elitas yra ruošiamas „dideliam karui“, net jeigu jis yra gana sąlyginis, iš kitos – tai dar vienas smūgis prezidento Vladimiro Putino ir jo paties elito vienybei, – teigia ekspertas. – Vakarų sankcijos, kurios pradėtos įvesti 2014-aisiais, ir buvo skirto suvaryti pleištą tarp Putino bei jo elito. Atsakydamas į tai Kremlius pradėjo veikti pagal tų sankcijų logiką. Tačiau, jeigu turėti aktyvų Vakaruose draudimas dar buvo toleruotinas, tai nebegalėjimas pasinaudoti sveikatos apsaugos ar švietimo paslaugomis – ne, nes tai yra svarbus isteblišmento gyvenimiškos strategijos pagrindas“.

Rekomenduojami video