Pirmadienio vakarą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė gynybos ministrui Sergejui Šoigu pradėti Rusijos karių atitraukimą iš Sirijos teritorijos, praneša naujienų agentūra „Ria Novosti“. Kaip teigiama, karių atitraukimas turi būti pradėtas nuo antradienio. V. Putino teigimu, pagrindiniai tikslai Sirijoje jau pasiekti, tad metas didžiosios dalies karių atitraukimą iš Sirijos teritorijos. Tai Rusijos prezidentas pranešė per susitikimą su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir gynybos ministru S. Šoigu.
Žinia apie Rusijos pajėgų išvedimą yra ne mažiau netikėta, negu V. Putino sprendimas įsivelti į penkerių metų senumo karą Sirijoje, tačiau praėjus pusei metų karinės operacijos Kremliaus vadovas sako, kad tikslai pasiekti. Vis dėlto, jei kokie tikslai pasiekti, pirmiausiai – tai, kad dabar su Maskva priversti skaitytis Vakarai: kaip ir kalbėta rugsėjį, pasirodžius pirmosioms žinioms apie Rusijos pajėgų dislokavimą, Maskva sugebėjo išnaudoti Amerikos iniciatyvos stoką ir pasimetimą, pralaužti tarptautinę izoliaciją dėl karo Ukrainoje ir tapti nepakeičiama Vakarų partnere, net jei ir per sukąstus dantis. Kiek truks išvedimas, V. Putinas nepatikslino ir sakė, kad jūrų bazėje Tartuse ir oro bazėje Latakijoje pajėgų bus palikta.
„Manau, kad Gynybos ministerijos ir ginkluotųjų pajėgų užduotis yra įgyvendinta, todėl įsakiau gynybos ministrui nuo rytojaus pradėti karių atitraukimą iš Sirijos", – antradienio vakarą pranešė V. Putinas.
Prieš tai Putinas pasikalbėjo su Sirijos prezidentu Basharu al-Assadu ir sako, kad dabar reikia intensyvesnių politinių pastangų. Tūkstančiai Rusijos oro smūgių padėjo merdinčiam jo režimui atsitiesti ir kariuomenei atsikovoti teritorijų, tačiau Kremlius ne mažiau aiškiai suprato, kad vien operacija iš oro galutinės pergalės režimui neatneš, o veltis į kur kas skausmingesnę sausumos operaciją Maskva iš pat pradžių sakė nenorinti. Net ir rimtą ekonominę krizę patiriančiai šaliai operacija nebuvo per brangi, juolab, kad Maskva gavo progą išbandyti ir Vakarams parodyti naują savo ginkluotę.
Žmogaus teisių organizacijos sako, kad per smūgius žuvo tūkstančiai civilių, ir vis daugiau Vakarų politikų kalba, kad Maskva tyčia kėlė pabėgėlių bangą į Europą. Net labiau negu karas Ukrainoje, smūgiai mokykloms, ligoninėms, kepykloms ir turgams Vakarų politikams parodė, kad Rusijos kalbomis pasitikėti neįmanoma – ministrai atvirai kaltino Kremlių meluojant.